Przejdź do głównej zawartości

Basine nowości - Wydawnictwo Egmont

Basia to bohaterka która towarzyszy nam od pierwszej części jaka ukazała się na rynku. Przez lata Zofia Stanecka opisywała kolejne perypetie rezolutnej dziewczynki. Obecnie książek o Basi jest kilkadziesiąt, w tym kilka uzupełniających serii. Niedawno na rynku pojawiły się dwie kolejne nowości. Basia i zegarek, która jest kontynuacją głównej serii oraz kolejna pozycja z serii Basia i przyjaciele w której poznajemy perypetie głównej bohaterki i jej najbliższych przyjaciół. Najnowszy tytuł opowiada o starszym bracie Basi, Janku. Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Egmont.Basia i zegarek to jedna z naszych ulubionych pozycji (zaraz po Basia i kolega z Haiti). Gdy tylko książka do nas dotarła od razu zasiedliśmy do lektury, i okazało się, że mamy w ręku niezwykle wartościową i piękną historię. Wszystko zaczyna się dość niewinnie, od paczuszki zaadresowanej do Basi w której był piękny zegarek, prezent od dziadka Henryka. Dziewczynka zachwycona podarkiem zaczęła interesować się czasem, najpierw samym odczytywanie godzin, jednak szybko Basia zauważ, że czas to nie tylko zegar. Zaczyna zadawać pytania o dorastanie i przemijanie. Zastanawia się także dlaczego czasami czas płynie bardzo szybko a czasami bardzo wolno (na przykład gdy czeka na coś interesującego). Nie są to proste pytania, a odpowiedzi mogą przysparzać nawet dorosłym wiele kłopotów. Jednak dziadek Henryk staje na wysokości zadania i podczas rozmowy z wnuczką rozwiewa jej wszystkie wątpliwości i udziela odpowiedzi na zadane pytania. Basia i przyjaciele. Janek to druga z nowości. Tej pozycja autorka główną uwagę skupia na Janku, przed którym rysuje się widmo noszenia okularów. Chłopiec jest załamany taką perspektywą, przecież marzył o tym aby zostać pilotem! Na domiar złego ich wyjazd na majówkę może okazać się totalną klapą, gdyż Antek, kuzyn Janka nie może z nimi pojechać. Przed chłopcem kilka dni w towarzystwie młodszego rodzeństwa, którym będzie musiał się opiekować oraz strach przez diagnozą okulisty. Jak zakończy się ta historia, przekonajcie się sami. Przygody Basi, to niezmiennie bardzo wartościowe i pouczające lektury. U nas sprawdzają się podczas jesiennych i zimowych wieczorów od wielu lat. Jeżeli jeszcze nie znacie przygód tej uroczej dziewczynki, to koniecznie musicie je poznać :-)

Polecamy serdecznie!!! 


Książki znajdziecie TUTAJ

Egmont PolskaKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.