Przejdź do głównej zawartości

Albercie, ty złodzieju! - Wydawnictwo Zakamarki

Ostatnio wraz z Nikosiem mieliśmy niewątpliwą przyjemność poznać Alberta, sympatycznego chłopca, który jest głównym bohaterem serii książek autorstwa Gunilli Bergstrom. Seria liczy obecnie kilkanaście pozycji, my przybliżymy Wam dzisiaj najnowszą pod tytułem Albercie, ty złodzieju! Książki na polskim rynku ukazują się nakładem Wydawnictwa Zakamarki.  Albert wraz z przyjaciółmi zbudowali domek na drzewie. Dzieci spędzają tam każdą wolną chwilę i są niezwykle dumni ze swojego dzieła. Gdy pewnego dnia okazuje się, że klucz do kłódki, którą zamontowali zaginął, Mika oskarża Alberta o to, że go ukradł. Słowa skierowane przeciwko chłopcu bardzo go ranią, stara się wytłumaczyć, że to nie on zabrał klucz, jednak nikt mu nie wierzy. Mało tego, dzieci wytykają go placami nazywając wprost złodziejem. Chłopiec czuje się załamany, stracił przyjaciół i doskwiera mu samotność. Czy zagadka zaginionego klucza się wyjaśni? Kto okaże się winny całego zamieszania? Przekonajcie się sami czytając tą bardzo wartościową lekturę.

Książka obok bardzo wartościowego tekstu, charakteryzuje się dość specyficznymi ilustracjami, które są dość oszczędne. Dzięki temu idealnie współgrają z tekstem tworząc spójną całość. 
Albercie, ty złodzieju! to książka która porusza bardzo istotne kwestie związane z niesłusznym oskarżeniem, poczuciem niesprawiedliwości i krzywdy. Możemy tu także zaobserwować jak czuje się osoba  "oczyszczona z zarzutów". To pozycja niezwykle wartościowa, skłaniająca do rozmów i refleksji, którą powinno poznać każde dziecko. 


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.