Przejdź do głównej zawartości

A to ciekawe! - seria książeczek dla najmłodszych - Wydawnictwo Egmont

 Wydawnictwo Egmont jest wydawcą jednej z ulubionych serii Nikodema. Mowa oczywiście o serii A to ciekawe! wychodzącej pod szyldem Akademia Mądrego Dziecka. Książeczki są niezwykle barwne, ponadto każda pozycja zwiera wycięte otwory, które mój Nikodem wprost ubóstwia. Autorem całej serii jest Zbigniew Dmitroca, to jego wiersze zachwycają maluch od lat. Do tej pory na rynku ukazało się kilkanaście tytułów, my dzisiaj przybliżymy Wam najnowsze cztery. 


A to było tak... to zbiór zabawnych wierszyków których bohaterami są zwierzęta. Mamy tu pieska, który czuje się urażony zachowaniem żabek, liska poszukującego pożywienia, jeżozwierza, który wystraszył kozy czy kota, który udał się w pogoń...oczywiście za myszką. Całość to bardzo przemyślany ciąg zdarzeń, które wynikają z siebie i praw jakimi rządzi się przyroda. Ciekawski kotek to historia pieska, który pewnego pięknego, słonecznego dnia napotkał na swojej drodze straszne i ponure dziury. Ciekawski kotek chciał się dowiedzieć co jest w tych dziurach, jednak za każdym razem okazywało się, że ta dziura to czyjś dom, kryjówka, pożywienie czy buzia, jak w przypadku żabki. W wierszykach pojawiają się takie zwierzaki jak: królik, dzięcioł, gąsienica, niedźwiedź czy motyl. Jest także myszka. Całość to zabawna historyjka, która wywołuje uśmiech na buzi mojego synka.Myszka szuka domu to pozycja, której główną bohaterką jest mała, zabłąkana myszka. Na kolejnych kartach książki szuka swojego domku. Jednak zamiast do mysiej norki trafia to borsuczej jamy, króliczej nory, ptasiej dziupli czy kreciej nory. Czy mała bohaterka odnajdzie swoją norkę? Przekonajcie się sami :-)Owady i kwiaty to kolejna pozycja z serii. Tym razem autor zabiera swoich czytelników na łąki i w zgrabny sposób opowiada o kwiatach i owadach. Mamy tu między innymi ważkę siedzącą na pięknym słoneczniku, trzmiela na barwniku, motyla na piwonii, pająka na kaczeńcu czy skorek na dzikiej róży i komarzyca na nenufarze/   A to ciekawe! to wspaniała seria książeczek kartonowych dla maluszków. To pozycje, które pozwalają dzieciom poznawać otaczający je świat przyrody, wyobraźni, przygód i emocji. Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.