Przejdź do głównej zawartości

Szczęście. Opowiastki dla dzieci - Wydawnictwo Papilon

Szczęście. Opowiastki dla dzieci to dzieło Leo Bormansa, dziennikarza i filozofa pochodzenia holenderskiego, który jest autorem bestsellerowej serii książek The World Book of Happiness, The World Book of Love oraz The World Book of Hope. Twórcą ilustracji do książki jest wykładowca z Antwerpii Sebastiaan Van Doninck. Na język polski książka przełożona została przez Iwonę Mączkę. Publikacja na polskim rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Papilon
Zanim przejdę do omówienia samej treści i układu książki, chciałam zwrócić uwagę na przepiękne ilustracje jakie znalazły się w publikacji. Bajecznie kolorowe, z idealnie dobraną barwą nasycenia kolorów prezentują między innymi kakadu, albę, pluszczyka czy nandu i flamingi. Mój roczniak bardzo lubi przyglądać się tym bogato ilustrowanym rozkładówkom. Te ilustracje to niezwykłe dzieła, które zachwycą każdego bez względu na wiek i upodobania estetyczne.Każdy z nas ma wiele celów, jednak bez względu na to czy dążymy do sukcesu zawodowego, spełnienia się jako małżonkowie i rodzice czy też prowadząc własną firmę, celem nadrzędnym każdego z nas jest szczęście. Czy jednak tak na prawdę jest szczęście? Dla każdego będzie to inna definicja, jednak bez względu na to, musimy pamiętać, że aby być w pełni szczęśliwym, musimy o nie zadbać poprzez odpowiednią życiową postawę. Jak świadomiej osiągać ten stan ducha podpowiada właśnie omawiana przeze mnie dzisiaj książka. Znajdziemy tu aż dziesięć rozdziałów, z których każdy opowiada historię innego ptaka, który dzięki odpowiedniej postawie osiąga w swoim życiu pełnię szczęścia. Autor w bardzo pomysłowy sposób, ukazuje, że szczęście każdego z nas w dużej mierze zależy właśnie od nas samych i że posiadamy wpływ na to jak postrzegamy otaczający nas świat. Spośród wszystkich opowiastek, nam najbardziej spodobała się ta o kakadu, która odkrywa jak ważne w jej życiu jest rodzeństwo i dobre relacje z nimi. To właśnie dzięki pomocy swoich siósrt, małemu ptaszkowi udaje się uciec przed drapieżnikiem. W pamięci zapadła nam także historia czubacza, który odkrył radość z dzielenie się z innymi oraz robienia czegoś dla innych. Jednak każda z historii jakie znalazły się w książce, są bardzo interesujące i zachwycają łatwością przekazu.


Książka ma dość oryginalny układ. Każdy z rozdziałów to nie tylko opowiedziana historia danego bohatera ale także pytania pomocnicze, dzięki którym możemy sprawdzić czy dzieci zrozumiały usłyszany tekst. Mamy także opisane kolejne sposoby na szczęście tzw. klucze do szczęścia zdefiniowane przez naukowców z  London School of Economics. Według nich aby osiągnąć pełnię szczęścia powinniśmy posiadać umiejętności:

- określania własnych celów,
- wchodzenia w relacje, 
- bycia otwartym i nadawanie sensu zjawiskom wokół nas,
- uważności i doceniania otaczającego świata,
- bycia sobą,
- dzielenia się z innymi,
- okazywania emocji,
- dbania o zdrowie,
- chęci do nauki,
- oraz nie poddawania się.

Na końcu mamy jeszcze opis poszczególnych ptaków, które są bohaterami danej opowiastki oraz zadania dla dzieci do wykonania.


Szczęście. Opowiastki dla dzieci to niezwykle wartościowa książka, która w bardzo ciekawy sposób opowiada czym jest szczęście i w jaki sposób je osiągnąć. To także niezwykle bogate ilustracje, które zachwycają swoim przekazem. U nas książka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony moich synków jak i moim.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo


Komentarze

 1. Super książeczka, piękne ilustracje.
  Edukacja, wiedza. Uświadamianie dzieciom,czym jest szczęście, jak można je osiągnąc.
  Jeżeli podoba się Tobie i Twoim dzieciom,to najważniejsze.
  Mądrzy rodzice kupują mądre książki.To procentuje.
  Pozdrawiam!
  Irena

  OdpowiedzUsuń
 2. Wskazówki, jakimi śą opisywane klucze mogą dać nam do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa rzecz. Sam bym przeczytał. Interesuje mnie zawarta tam wielość rozumienia i osiągania szczęścia. I na ile pokazane jest, że szczęście zależy tylko od nas, a na ile uwzględnione jest, że są wydarzenia, które mogą go odebrać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa książka, obrazki też spodobały mi się od pierwszego rzucenia okiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Temat ważny rówież dla mnie , czy jest szczęście ? dla mnie .
  Warto się zatrzymać zastanowić/odpowiedzieć na pytania dla nas ważne i starac się uporządkować swoje życie. POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.