Przejdź do głównej zawartości

Sprint! - gra kooperacyjna od Foxgames

Jesienne wieczory to idealny moment na wspólne spędzenie czasu z rodziną. My najbardziej lubimy te wieczory gdy rozkładamy planszówki i gramy :-) Ostatnio upodobaliśmy sobie gry kooperacyjne, czyli takie w których wszyscy gracze starają się wspólnie osiągnąć jeden cel. Naszym ostatnim hitem jest gra Sprint! w której wszyscy biorący udział w grze starają się pokonać zająca. Gra ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Fox Games. 

W pudełku znajdziemy:

- 6 kart toru (tworzących planszę),
- 32 karty wyścigu,
- 18 kart celu,
- 2 pionki,
- oraz instrukcję.Karty wyścigu - to od nich zależy o ile miejsc przesuniemy żółwia. Mamy osiem różnych możliwości.  


Karty celu - wskazują ile kart wyścigu gracz powinien podnieść. Mamy tu liczby od 8 do 25.Przed rozpoczęciem gry należy ułożyć planszę (z 6 kart toru) zgodnie z ilustracją zamieszczoną w instrukcji. Potasowane karty wyścigu i celu należy potasować i położyć zakryte obok planszy. Na starcie ustawiamy pionki żółwia i zająca. Teraz można przystąpić do rozgrywki.  


Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do mety. Jeżeli zwycięzcą zostanie żółwik, to gra kończy się zwycięstwem graczy, natomiast jeżeli pierwszy na mecie będzie zając, gracze przegrywają rozgrywkę. W grze każdy z graczy ma do wykonania dwie akcje: 
- poruszyć żółwia,
- poruszyć zająca.


Aby poruszyć pionek z żółwiem gracz musi dobrać pierwszą kartę z góry ze stosu kart celu. Kolejnym krokiem jest odczytanie znajdującej się na karcie liczby i dobranie (bez liczenia, jedynie na zasadzie dokonanej oceny wzrokowej) takiej ilości kart ze stosu kart wyścigu. Teraz następuje ich przeliczenie. Jeżeli graczowi udało się podnieść dokładnie tyle kart ile wskazała odsłonięta karta celu, gracz przesuwa żółwia o cztery miejsca do przodu. Instrukcja dokładnie opisuje w jakich przypadkach przesuwamy żółwia o 3, 2 i 1 miejsce do przodu. Są także wskazane dwa przypadki w których żółw nie wykonuje żadnego ruchu.


Kolejnym krokiem jest poruszenie zająca. W tym celu gracz podnosi pierwszą z góry kartę wyścigu i odczytuje ruch zająca. Możliwości mamy kilka, nasz szaraczek może przesunąć się o 1, 2, 3 lub 4 pola do przodu. Może także poruszyć się o tyle pól o ile właśnie poruszył się żółw. Jest także możliwość przesunięcia zająca do tyłu, gdy musi znaleźć się na polu z najbliższą marchewką. 

Gra dobiega końca, gdy jeden ze zwierzaków dotrze na metę. W zależności od tego których zwierz znalazł się na mecie gracze wygrywają (w przypadku wygranej żółwia) lub przegrywają (gdy na mecie pojawił się zająć). 


Sprint! to gra skierowana do dzieci już od 6 roku życia. Grać może od 2 do 4 graczy, a średni czas rozgrywki to ok 15 minut. Zasady gry są bardzo proste, choć początkowo warto posiłkować się instrukcją jeśli chodzi o zasady przesuwania pionkami. U nas okazało się to początkowo pomocne, po kilku rozgrywkach, każdy już dokładnie umiał odczytywać wszystkie karty. U nas gra sprawdza się świetnie podczas rodzinnych wieczorów podczas których wspólnie gramy bez prądu. Gra będzie także bardzo fajnym pomysłem na drobny upominek dla miłośnika planszówek.

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

FOXGAMES

Komentarze

 1. Pomysł na sympatyczne spędzenie czasu w rodzinnym gronie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gry planszowe są idealne na jesienne długie wieczory, czy deszczowe dni.
  Wspólna zabawa scala rodzinę. Można się pobawic, pomyślec, a nie bezmyślnie gapic w telewizor.
  Planszówka, którą zaprezentowałaś i tak pięknie opisałaś, bardzo mi się podoba.
  Zachęciłaś do jej kupna.
  Pozdrawiam!
  Irena

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna gra, na pewno w czasie rozgrywki jest dużo emocji 😁

  OdpowiedzUsuń
 4. Super gra musze tylko jakiś wieczór znaleźć wolny 😂

  OdpowiedzUsuń
 5. Cóż za emocje, cóż to za gra. Chętnie się za tą grą i my rozejrzymy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo zaciekawiłaś mnie tą grą. Wyróżnia się na tle innych, dynamicznością akcji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny pomysł na jesienne rodzinne wieczory z dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się ta gra. Wygląda na bardzo ciekawą i taką, przy której mili upłynie czas w rodzinnym gronie. 🙂 Koniecznie muszę się za nią rozejrzeć. 😉

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.