Przejdź do głównej zawartości

Młodzi przyrodnicy - seria dla małych odkrywców - Wydawnictwo Wilga

Ignacy od najmniejszych lat interesował się przyrodą. Jako malec uwielbiał jak mu czytałam o rodzajach drzew czy rybkach. Swoją pasją zaraża teraz młodszego brata :-) Dlatego też w naszej domowej bibliotece pojawiło się ostatnio sporo nowości z tego zakresu. Jedną z ciekawszych serii, która skradła serce Nokodema i którą może słuchać godzinami, to wydawana przez Wydawnictwo Wilga seria Młodzi przyrodnicy. Cykl książeczek wydawany jest w formie zeszytowej i obecnie liczy osiem tytułów. Ich autorką jest Emily Bone, co ciekaw ilustracje do całej serii tworzyli różni ilustratorzy. Muszę przyznać, że gdy to zauważyłam byłam bardzo zdziwiona, gdyż ilustracje wykonane zostały w podobnym stylu, co sugerowały by jednego twórcę. My posiadamy cztery pozycje z serii, jednak z całą pewnością nabędziemy także kolejne, gdyż niezwykle spodobały się moim dzieciom. 
Kwiaty to pozycja w całości poświęcona tym roślinom. Z kart książeczki dowiadujemy się między innymi o tym jak wyglądają liście wybranych gatunków kwiatów oraz czym niektóre są pokryte, są też informacje na temat owadów które żywią się nektarem z kwiatów oraz o ptakach, które zjadają owoce. Poświęcono także dużo uwagi przeznaczeniu kwiatów, a tych jak się okazuje jest wiele. Ponadto osoby czytające książeczkę będą mogli zaobserwować rozwój rośliny od nasiona aż po jej rozkwit. 

Dzień i noc to pozycja, którą autorka poświęca zwierzętom które różnią się porą aktywności. I tak czytamy tu o sowach, które w ciągu dnia śpią a nocą prowadzą swoje aktywne życie. Nie zapomniano także o nietoperzach czy lampartach. Ze zwierząt miejskich przeczytamy o jeżach, kunach czy choćby szopach praczach. Jest też mowa o hipopotamach, które w upalne dni pozostają w wodzie a nocą wychodzą na brzeg. Jeśli chodzi zwierzaki, które możemy zaobserwować w ciągu dnia to w książce poświęcono uwagę miedzy innymi jaszczurką, lisom czy jaszczurkom. 

Wybrzeże to ulubiona pozycja Nikosia. Słucha jej i przegląda ilustracje kilka razy dziennie. To książeczka pozwala poznać życie na wybrzeży oraz pod wodą. Mamy tu informacje na temat gatunków ptaków, ryb i roślin występujących na wybrzeżach i w wodach. Poświęcono także wiele miejsca maskonurom, które synek uwielbia :-) Sporo uwagi poświęcono także zmieniającym się warunkom atmosferycznych w wodach oraz ssakom które zamieszkują tereny podmokłe i wodne. Nikoś najchętniej słucha o pingwinach i fokach :-) 

Leśne stworzenia to pozycja która traktuje o mieszkańcach lasów. Jak wiadomo, spotkać w lesie można wiele różnych zwierząt od tych bardzo malutkich jak na przykład osa, po ogromne jak choćby niedźwiedź. Ponadto autorka poświęciła sporo uwagi także sarnom, orzesznicom, bobrom czy jemiołuszkom. Czy wiedzieliście, że małe niedźwiedzia przychodzą na świat zimą, gdy te ukrywają się w norach czyli gwarach? 

Młodzi przyrodnicy to bardzo ciekawa i wartościowa seria książeczek, które sprawdzą się idealnie do samodzielnego czytania gdyż mamy tu dużą czcionkę oraz niewiele tekstu. U nas sprawdzają się idealnie gdyż starszy syn czyta je młodszemu. :-) Ponadto ilustracje zaciekawią nie tylko maluszka ale także przedszkolaka oraz ucznia szkoły podstawowej. 

Polecamy serdecznie!!! 


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

 1. Mamy te książeczki, są cudowne!
  Właśnie dziś będę publikować naszą recenzję. Jesteśmy z Tosiem tą serią zachwyceni. Koniecznie musimy poznać poprzednie tytuły. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe są te książeczki. Bardzo ładne wydania i te opisy i grafika. Dzieciom na pewno się spodobają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne książki. Wierzę, że dzięki takim pozycjom dzieci pokochają przyrodę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne ilustracje i super seria książkowa

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczególnie Leśne stworzenia mnie zaciekawiły.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne książeczki, dobrz jest w dzieciństwie poznać chociaż podstawy przyrody, w dorosłym życiu bardzo przydatne :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.