Przejdź do głównej zawartości

Domek od REBEL

 Jesień zawitała do nas w pełnej swej krasie. Dni stają się krótsze a pogoda coraz bardziej kapryśna. Nam jednak humory dopisują ponieważ dla nas zaczął się kolejny sezon, sezon na planszówki :-). Zdecydowanym hitem tej jesieni jest u nas gra, która wydana przez Wydawnictwo REBEL, która w 2017 zdobyła tytuł Gry Roku. Mowa oczywiście o grze Domek w której zawodnicy wcielają się w role architektów.  


W pudełku znajdziemy:

- tor dobierania kart,
- 4 plansze domku,
- znacznik pierwszego gracza,
- 60 kart pomieszczeń,
- 48 kart dodatków,
- 10 żetonów wyposażenia,
- 4 płytki pomocy,
- notes punktacji,
- oraz instrukcję.


Przed rozpoczęciem rozgrywki należy rozdać każdemu z graczy po jednej planszy domku oraz płytkę pomocy. Na środku stołu rozkładamy tor dobierania kart i umieszczamy na nim talię kart dodatkowych oraz karty pomieszczeń. Należy odkryć i umieścić na odpowiednich miejscach 4 karty dodatków oraz 5 kart pomieszczeń. Obok planszy należy umieścić żetony wyposażenia a najmłodszemu z graczy wręczyć znacznik pierwszego gracza. 

Przy przypadku gry do gra zasiadają dwie lub trzy osoby, przed rozpoczęciem rozgrywki należy odłożyć jedną dowolną parę kart (kartę pomieszczenia i znajdującą się nad nią kartę z talii dodatków).  


Cele gry jest skompletowanie własnego domku, zwycięzcą zostanie ten z graczy, któremu uda się najlepiej go rozbudować (wartość pomieszczeń będzie największa). Cała gra składa się z 12 rund, gdzie w każdej z nich każdy z graczy umieszcza na swojej planszy po jednej karcie pomieszczeń.Jak już wspomniałam, rozgrywka trawa 12 rund. W każdej z rund gracze w swojej turze wybierają z toru dobierania po jednej parze kart czyli wybraną kartę pomieszczenia oraz znajdującą się nad nią kartę dodatku. Kartę pomieszczenia należy umieścić na swojej planszy, zgodnie z obowiązującymi zasadami (patrz instrukcja do gry str. 6). Natomiast z kartami dodatków, w zależności od ich typu, postępujemy zgodnie z instrukcją. Możliwości są cztery, podobnie jak i ich typy czyli: karta dachu, karta wyposażenia, karta narzędzia oraz karta pomocnika.

Koniec następuje po zakończeniu 12 rundy. Wtedy następuje podliczenie punktów i wyłonienie zwycięzcy, czyli gracza o najwyższej ilości punktów. A punkty otrzymujemy za:

- wybudowanie pomieszczenia, których punktacja zależy od ich wielkości,
- dach,
- żetony wyposażenia,
- oraz bonusy za funkcjonalność domu. 

Dokładny opis jak obliczyć wartość punktową poszczególnych domów znajduje się w instrukcji.   


Domek to bardzo przyjemna pozycja, która sprawdzi się idealnie podczas jesiennych i zimowych wieczorów. Gra stanowi gwarancję świetnej zabawy, nie tylko dla dzieci ale całej rodzinie. Muszę w tym miejscu wspomnieć także o przepięknej szacie graficznej oraz bardzo dobrej jakości wykonania wszystkich elementów. U nas to hit tej jesieni :-) 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania rebel i wszystko gra


Komentarze

 1. Takie pozycje w postaci gry to rozwiązania jak wspomniałaś w czas jesienny czy zimowy. Można wspólnie ciekawie spędzić te kilka godzin.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej gry nie znamy, ale wygląda bardzo ciekawie.
  Ciekawa jestem, czy synkowi by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna gra, ale moje dzieci chyba by jeszcze nie ogarnęły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealna gra do rodzinnej integracji :) powinno być więcej takich tytułów dostępnych

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawie wygląda ta gra ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale świetna gra! Idealna na weekend z dziećmi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na weekendy i długie jesienne wieczory, wtedy można bardzo miło spędzić czas:)

   Usuń
 7. świetna gra! do iluż zawodów może przygotować! nawet doradcę nieruchomości

  OdpowiedzUsuń
 8. Już się nie mogę doczekać, kiedy z moim dzieckiem będziemy grać w planszówki. Te długie ziomowe wieczory zapowiadają się bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.