Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#26 - jesienny sensory bin

Dzisiaj mamy dla Was pierwszą typowo jesienną zabawę sensoryczną, która także wspiera rozwój motoryki małej. Postanowiłam przygotować Nikosiowi tzw. sensory bin. Do przygotowania zabawy użyłam:

- trzech opakowań grochu łuskanego w całości,
- farb w kolorach brązu, czerwieni, pomarańczy i żółci oraz w kolorze złota firmy Bambino,
- małej dyni,
- trzech dużych szyszek,
- pięć małych szyszek,
- figurek zwierząt (sarenki, dzika, pasiaka, lisa i niedźwiadka),
- trzech drewnianych miarek w dwóch rozmiarach,
- drewnianej łyżeczki,
-  oraz dwóch pojemniczków.


Pierwszym krokiem aby przygotować sensory bin, było zafarbowanie grochu. Tym razem zamiast używać barwników i octu, postanowiłam zobaczyć jaki efekt powstanie po użyciu farb plakatowych. Muszę przyznać, że efekt zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Nie tylko sam proces farbowania okazał się o wiele krótszy, to efekt jaki udało mi się uzyskać, jest naprawdę bardzo ładny. Wystarczy wsypać do woreczka strunowego groch i dodać farby (wszystko w zależności od ilości składników, do dodawałam na tzw. oko). Następnie zamykamy woreczek i dokładnie rozprowadzamy farbę po grochu. Gdy cały groch jest już zabarwiony, można wysypać go na tackę do wyschnięcia. Kolory są intensywniejsze niż przy farbowaniu barwnikami i nie ma zapachu octu. Ponadto groch wysechł dosłownie w kilka minut, nie było konieczności suszenia go przez całą dobę. Także jeżeli będziecie farbować czy to groch jak ja czy też ryż, polecam wypróbować tą metodę. Gry groch jest już gotowy, należy wsypać go do pojemnika i starannie wymieszać, tak aby uzyskć w miarę jednolitą kolorystykę. Na koniec ustawiamy dynię, szyszki, zwierzątko, a pozostałe akcesoria w wybranych przez nas miejscach i zabawa gotowa :-) 

PAMIĘTAJCIE!!!

Podczas zabawy dzieci muszą być pod stałą opieką osoby dorosłej i nie mogą brać do buzi żadnych elementów jakie znajdują się w pojemniku

Poniżej jak zawsze galerią zdjęć :-)


Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. W Waszym domu zdecydowanie nie ma nudy. I to jest wspaniałe. Jesteś cudowna mamą. 🙂

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.