Przejdź do głównej zawartości

Czym zając malucha#21 - Sensory bin

Dziś temat myślę dość znany :-) Sensory bin to nic innego jak kolejna zabawa sensoryczna, którą spokojnie możemy zaproponować już niespełna rocznym dzieciom. Nikodem (obecnie 11 miesięcy) ostatnio bawił się po raz pierwszy i był zachwycony :-)

Jak przygotować taką zabawę. Sposobów jest wiele, ja na pierwszy raz postawiłam na prostotę. Zafarbowałam ryż na żółto i zielono oraz soję na zielono (ale kiepsko złapała kolor). Następnie umieściłam wszystko w pojemniku, dodałam dwa pojemniczki, łopatki i łyżkę oraz trzy zwierzątka i zabawa była gotowa.

Oczywiście możliwości przygotowania takich zabaw jest wiele, jak i wykorzystać można przeróżne produkty, przedmioty itp.

Nikodemowi zabawa się spodobała, więc na pewno jeszcze nie raz powrócimy do tematu i pokarzemy nasze pomysły na sensory bin :-)

Poniżej jak zwykle fotorelacja z zabawy :-)Komentarze

  1. Maluchy uwielbiają taką zabawę. Jeszcze dać kubeczek do przesypywania czy butelkę do wsypywania i całe godziny może tak spędzić!

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać radość i zadowolenie, czyli super :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.