Przejdź do głównej zawartości

Czym zając malucha#20: Animal rescue

Czas na kolejną zabawę dla maluszków, która świetnie rozwija motorykę mała. Tym razem zaproponowałam Nikosiowi ratowanie jego ukochanych zwierzątek. Przygotowanie zabawy zajmuje dosłownie chwilkę a potrzebujemy jedynie figurek zwierzą i kilka gumek. Zwierzątka oczywiście można zastąpić klockami, samochodzikami itp. w zależności co interesuje obecnie wasze maluchy (u nas jest faza na zwierzaki :-)). Przygotowanie zabawy polega na założeniu gumek na tackę oraz włożeniu pod nie zwierzątek. Zadaniem dziecka jest wyciągnąć zwierzaki :-) Synkowi zabawa bardzo się spodobała :-) Zwróćcie uwagę jak rączki pracują :-)
Inna wersje:

1. Umieszczenie zwierzątek w pudełku 


2. Zaplątanie gumek na samych zwierzakach :-)


 Kto przyłącza się do wspólnej zabawy? :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.