Przejdź do głównej zawartości

Czy zająć malucha#27 - sensoryczne jesienne drzewko

Dzisiaj chcemy Wam pokazać jak w łatwy sposób można wykonać z maluszkiem jesienne drzewko i to przy użyciu farb :-) Do wykonania drzewka potrzebujemy:

- woreczka strunowego,
- czarnego markera,
- taśmę klejącą,
- nożyczki,
- my użyliśmy także deski do krojenia aby łatwiej było przykleić woreczek :-) ale można go przykleić także do stołu.


Aby bobas mógł poszaleć artystycznie, konieczne są pewne przygotowania, którymi musi zająć się osoba dorosła. Pierwszym krokiem jest narysowanie na woreczku strunowym drzewka (bez liści, tylko pień i gałązki). 


Kolejnym krokiem jest nałożenie punktowo farbek w kolorach jesiennych liści. Ja użyłam: brązowej, czerwonej, pomarańczowej, żółtej i złotej.


Na koniec  należy starannie zamknąć woreczek i delikatnie przykleić go do powierzchni płaskiej. U nas była to deska do krojenia :-) 


Teraz już inwencja twórcza należy do malucha. U nas Nikosiowi zabawa bardzo się spodobała :-) Rozprowadzanie farbek paluszkami, dłońmi i stópkami okazało się świetną zabawą sensoryczną :-) Po kilku minutach uzyskaliśmy (według nas) bardzo ładny efekt końcowy w postaci jesiennego drzewka :-) 

Poniżej możecie zobaczyć jak Nikoś malował całym sobą :-)Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Ciekawe doświadczenie, ale widać po dziecku,że jest bardzo zainteresowane :-)
    I o to chyba chodzi...

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś dzieci wspaniały się po trzepakach, bawiły się na podwórku w błocie, piachu i kamieniach, w lecie chodziły bez butów ....i wtedy nie trzeba było zajęć z integracji sensorycznej czy multisensoryki .... teraz są tablety i wręczanie dziecka ba kazdym kroku od karmienia po ubieranie oraz masa zajęć dodatkowych a bardziej potrzebnych lub mniej. A gdzie czas na spedzanie czasu wspólnie. Wyścig trwa .

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.