Przejdź do głównej zawartości

Szkoła Magicznych Zwierząt - Wydawnictwo Debit

Wakacje to idealny czas na dobrą lekturę, w sumie każdy czas jest idealny aby zatopić się w magii jaka tkwi w słowie drukowanym. Dlatego też dzisiaj chciałam Wam napisać o książce, która umilała przez ostatnie dni Ignacego wakacyjne wieczory :-) Szkoła magicznych zwierząt to pierwszy tom serii (na rynku ukazała się już druga część) autorstwa Margit Auer. Polscy miłośnicy literatury dziecięcej mogą poznać przygody bohaterów dzięki Wydawnictwu Debit.  
Z pozoru (poza samym tytułem) nic nie zapowiada niczego nadzwyczajnego. Mamy tu typową szkołę, klasę, uczniów... Każdy z uczniów ma swoje marzenia, problemy, troski, radości i grono znajomych. Jest nowa uczennica, która czuje się niepewnie oraz klasowy niezdara. Wszystko zmienia się gdy nowa wychowawczyni zapowiada wizytę...właściciela sklepu z magicznymi zwierzętami. Dokładnie tak!!! Możecie sobie wyobrazić zdziwienie i jednocześnie ciekawość dzieci zwłaszcza, że będą mieć okazję otrzymać na własność takie zwierzę. Dwa pierwsze zwierzaki trafiają do skłóconych przyjaciół Idy i Benniego. Pod opiekę dziewczynki trafie lis, natomiast chłopiec otrzymuje żółwia (co według nas było bardzo trafne :-)).  Jak się szybko okazuje, wspólne życie z nowym pupilem nie jest takie proste. Wpadka goni wpadkę. Jednak to dopiero czubek góry lodowej, już niebawem kłopoty pojawią się w całej szkole. Przed wielkim wyzwanie stają byli przyjaciele. Czy będą potrafili zapomnieć o własnych konfliktach i połączą siły aby pomóc rozwiązać kłopoty jakie się pojawiły? Przekonajcie się o tym sami :-)
Książka to prawdziwa uczta dla miłośników opowiadań nutką magii i zwierzakami w rolach głównej. Zaskakująca, pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji i wciągająca, zapewni świetną rozrywkę. U nas sprawdziła się idealnie dla Ignacego. Z pewnością niebawem sięgniemy po kolejny tom serii :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.