Przejdź do głównej zawartości

Puk, puk! Zastałem króla? - Wydawnictwo Zielona Sowa

 Dzisiaj chcieliśmy Wam przybliżyć świetną książkę autorstwa Marcina Przewoźniaka skierowaną do nieco starszych dzieci i młodzieży. Puk, puk! Zastałem króla? to pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji historia rodziny Bielskich. To także spora dawka wiedzy historycznej, która została niezwykle sprytnie "przemycona" przez autora. Tu zaskakuje nie tylko forma (połączenie tekstu z komiksem) ale przede wszystkim splot dość niesamowitych wydarzeń. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa
Głównymi bohaterami są członkowie rodziny Bielskich, którzy są mieszkańcami kamienicy na warszawskiej Pradze. Głową rodziny jest Pan Leszek, który jest pracownikiem muzeum i wielkim miłośnikiem staroci. Jego żona jest pracownikiem lotniska. Małżeństwo ma także 12-letniego syna Stanisława. Rodzina wiedzie dość stateczne życie, aż do momentu w którym to ojciec Stasia przynosi z targu staroci "nowe" drzwi idealnie pasujące do ich spiżarni. Wszyscy są z tego faktu niezwykle zadowoleni, gdyż szukali takich od dawna. Nikt z nich nie przypuszczał, że są to drzwi do przeszłości. Przekonali się jednak o tym gdy pojawił się w nich Spytko, błazen króla Zygmunta Pierwszego, który okazał się być strażnikiem wrót. Możecie sobie to wyobrazić!!! Gdy rodzina zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, postanawiają zatrzymać drzwi i zobaczyć co się stanie. A zapewniam Was, że będzie się działo. Do domu Bielskich zawitają między innymi nadworna praczka króla Jana III Sobieskiego czy krzyżacki rycerz. Każdy "gość" to niezwykłą przygoda i zarówno dla rodziny z Pragi jak i samych odwiedzających współczesne czasy. Nie zdradzę nic więcej, przekonajcie się sami jakie przygody czekają na czytelników :-)Puk, puk! Zastałem króla? to jedna z ciekawszych lektur o zabarwieniu historycznym jaką mieliśmy do tej pory przyjemność czytać. Poza niesamowitymi przygodami mamy tu niezwykle dużą dawkę wiedzy historycznej. Idealna lektura dla dzieci samodzielnie czytających. 


Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.