Przejdź do głównej zawartości

Piraci Oceanu Lodowego - Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki posiada w swojej ofercie wiele niezwykle wartościowych pozycji. Bardzo często sięgamy po ich publikacji i nigdy się nie zawiedliśmy. Podobnie jest z jedną z ich najnowszych pozycji autorstwa Fridy Nilsson pod tytułem Piraci Oceanu Lodowego. Dla nas to była trzecia już pozycja autorki którą mieliśmy przyjemność czytać po Mojej mamie Gorylicy i Prezencie dla Cebulki. Każda z nich nas zachwyciła, choć wszystkie różnią się od siebie. 
Głównymi bohaterkami książki są dwie siostry Miki i Siri. Dziewczynki zamieszkują wraz z ojcem Niebieską Zatokę. Ich matka zmarła tuż po porodzie Miki. Ich ojciec jest już w sędziwym wieku, więc córki starają się mu pomagać, na ile są w stanie. Gdy pewnego dnia dziewczynki wyruszają na Żelazne Jabłko aby nazbierać jagód, dochodzi do zniknięcia młodszej z sióstr. Okazuje się, że legenda o Białej Głowie, którą dziewczynki znają, jest prawdą i okrutny pirat porywa dzieci aby procowały w jego kopalni diamentów.  Zrozpaczona Siri ma nadzieję, że znajdą się odważni aby wyruszyć i odbić małą Miki z rąk okrutnego porywacza. Niestety, nie ma śmiałka, który by się tego podjął. W obliczu takiej sytuacji, 10-letnia Siri postanawia sama wyruszyć na ratunek siostrze. Jej decyzja spotyka się kpiną ze strony innych, nikt nie wierzy, że dziecko będzie w stanie zrealizować tak odważny i zarazem niebezpieczny plan. Pomimo to dziewczynka wyrusza w nieznane by odnaleźć siostrę. 


Co wydarzy się podczas tak niebezpiecznej wyprawy? Jak czuje się Miki? I najważniejsze pytanie, czy uda się uratować dziewczynkę? Te pytania pozostawiam bez odpowiedzi w nadziei, iż sami sięgniecie po książkę aby się przekonać co wydarzyło się na Lodowym Oceanie. 


Piraci Oceanu Lodowego to fascynująca przygoda czytelnicza. Autorka w mistrzowski sposób ukazuje wiele życiowych prawd w bardzo autentyczny sposób. Książka podbiła nie tylko moje serce ale także mojego dziewięciolatka. 


Polecamy serdecznie!!! Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

  1. Już nie moge się doczekać az będziemy czytać takie fajne książki a nie peppe 🤣🤣🤣

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.