Przejdź do głównej zawartości

BezNudna Wyspa - Wydawnictwo Literatura

BezNudna wyspa to najnowsze dzieło jednej z naszych ulubionych pisarek Agnieszki Frączek. Autorka zaprasza swoich czytelników do wspaniałego świata absurdu. Publikacja składa się z 26 wierszy, które rozbawią każdego. Muszę przyznać, że po raz kolejny jesteśmy pod ogromnym wrażeniem twórczości autorki. Mamy tu zaskakujące rymy, błyskotliwe skojarzenia, zaskakujące porównania oraz całą plejadę uroczych bohaterów. Zapewniam Was, że na tej wyspie nie ma miejsca na nudę :-) Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Literatura. 
Jeśli chodzi o samą treść wierszy, to mamy tu prawdziwą ucztę dla miłośników poezji. Każdy wiersz jest naszpikowany rymami, treść jest nieco zwariowana i poplątana ale z ogromną dawką humoru i sympatycznymi bohaterami. Nasze serca skradły wiersze o Las Vegas, serze w czepku, który ostatecznie stał się topionym oraz o balkonie, którego ostatecznie nie było :-) Równie ciekawy jest także wiersz nawiązujący do tytułu tomiku pod tytułem Na bezNudnej wyspie, który jest swoistym wprowadzeniem i zachęca do puszczenia wodzów fantazji.
Książeczka obok cudnych wierszy została także ślicznie zilustrowana przez Ewę Podleś. Każdy rysunek jest niezwykle barwny i na pewno zaciekawi każdego malucha. Całość świetnie ze sobą współgra i tworzy jedną nieco zwariowaną całość.BezNudna wyspa to przecudna pozycja, która niezwykle nas zainspirowała. Moi chłopcy sięgają po nią niemalże codziennie. Nie zawsze czytamy całą, z reguły wybrane pozycje, czasami nawet po kilka razy :-) i wierzcie mi, nie ma tu mowy o nudzie :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.