Przejdź do głównej zawartości

Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami oraz Być jak superkoń - Wydawnictwo Adamada

Mój starszy syn jest wielkim miłośnikiem komiksów. Nasze regały uginają się pod ich ciężarem :-) Ostatnio do tego grona dołączyły dwa pierwsze tomy francuskiej serii, która podbiła serca odbiorców w wielu krajach. Ariol to 11 tomów zabawnych, pełnych humoru i lekkich w odbiorze publikacji. W Polsce nakładem Wydawnictwa Adamada ukazało się jak do tej pory pięć tytułów. Autorem serii jest Emmanuel Guibert, autorem ilustracji natomiast jest Marc Boutavant. Polskiego przekładu dokonał Tomasz Swoboda.Ariol. Wszyscy jesteśmy osiołkami to pierwszy tom serii. Poznajemy tu głównego bohatera Ariola, który jest osiołkiem, jednak prowadzi typowo ludzkie życie. Chodzi do szkoły i kina, spotyka się z przyjaciółmi i przeżywa swoją pierwszą miłość. To jeden z tych bohaterów, który bawi do łez i zawsze ma ważną misję do wypełnienia. Obok tytułowego bohatera autor stworzył także ciekawe postacie, które przyjaźnią się z osiołkiem. Scysja, Petula (to do niej Ariol wzdycha, ukrywając swoje uczucia), Ziółko czy Pajówka to kilkoro z nich. Trzeba przyznać, że ich oryginalne imiona potrafią zaskoczyć :-). Ta gromadka przyjaciół stała się bohaterami wielu niesamowitych przygód. W tym miejscu muszę wyrazić moje słowa uznania w kierunku rodziców Ariola, życzę sobie aby i ja miała tyle cierpliwości i wyrozumiałości, co oni :-). 

Ariol. Być jak superkoń to druga pozycja z serii, która ponownie obfituje w niesamowite przygody. Tym razem Ariol wraz z Ramono wybrali się nad morze do dziadków głównego bohatera. Możecie sobie wyobrazić dwóch takich gagatków w pociągu bez nadzoru osoby dorosłe!!! Powiem Wam tylko tyle, że będzie się działo :-). Mamy tu także wątek pewnej tajemniczej Pani, która z nie wiadomo jakich przyczyn ma na nich oko. Jak zakończy się ta przygoda? Przekonajcie się sami :-). Kolejne rozdziały to nie mniej rozrywki. Jest przezabawna historia z naklejkami w roli głównej czy dalsze rozterki miłosne osiołka. Nie zabraknie także akcentu sportowego i odbędą się zawody karate. Zapewniam Was, że ubawicie się jak rzadko kiedy :-)

Ariol to bohater nietuzinkowy, zabawny, nieprzewidywalny i z głową pełną zaskakujących pomysłów. Nie dziwi nas fakt, ze seria ciszy się taką popularnością. Z ogromną przyjemnością sięgniemy po kolejne tomy z serii a Wam serdecznie polecamy te komiksy. Zapewniamy Was, że rozbawią każdego :-)Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada


Komentarze

  1. Brzmi fajnie i dla dużych i dla małych, jeszcze jak napisałaś że to francuski komiks, to zapachniało mi "Przygodami Mikołajka" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny komiks :-) Bardzo podobają mi się rysunki :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ilustracje są mega. Polecę tę pozycję mojej kuzynce. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.