Przejdź do głównej zawartości

Znani bohaterowie w wersji dla najmłodszych - Wydawnictwo Media Rodzina

Nikodem jest bardzo zafascynowany książkami. Z tego też powodu  w naszym domu pojawia się coraz więcej kartonówek. Dzisiaj chciałam przedstawić Wam dwie kolejne, których wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Obie publikacje ukazały się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina a ich bohaterowie są nam dobrze znani, gdyż ich przygody ukazały się także w książkach dla starszych dzieci. Gospodarstwo krowy Matyldy to urocza książeczka z której młody czytelnik ma możliwość poznać nie tylko samą główną bohaterkę, krowę Matyldę, ale także jej gospodynię, która często jeździ traktorem, listonosza oraz zwierzęta mieszkające na farmie. Tekstu jest tu niewiele, jednak to ilustracje grają pierwsze skrzypce w kartonówkach. Książeczka to także idealne "narzędzie" do nauki pierwszych słów oraz poznawania otaczającego go świata. Wraz z Nikodemem uwielbiamy oglądać poszczególne rysunki. Dodatkowo zawsze opisuję mu to co widzę na danej ilustracji a on sam podejmuje pierwsze próby naśladowania odgłosów występujących w historyjce zwierzątek. Świetna zabawa gwarantowana :-)

Mysi domek Sam i Julia. Pobawmy się! to ukazane w bardzo prosty sposób pomysły na zabawy. Myszki postanawiają się wspólnie pobawić Sam Julia Mo i Fatima po krótkiej wymianie zdań decydują się zagrać w grę planszową. Innego dnia grają w szklane kule a w zimowy dzień lepią bałwana. Wybierają się także na plac zabaw, huśtają na huśtawce czy jeżdżą na hulajnodze. Każda zabawa jest świetna gdy towarzyszą ci przyjaciele, jednak czytanie Książek to także świetna zabawa i wcale nie potrzeba do tego towarzystwa innych. Książeczka może być ciekawą inspiracją do spędzenie aktywnie dnia na wspólnej zabawie. U nas Nikodemowi bardzo spodobały się także ilustracje, bardzo lubi się im przyglądać. 

Obie książeczki to bardzo ciekawe propozycje pierwszy lektur dla maluszków. U nas sprawdziły się idealnie :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książeczki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Media Rodzina
Komentarze

  1. Dzieci od małego trzeba przywiązywać do ksiazek potem nie ma problemu z czytanie

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie serie czytałam w obszerniejszej wersji i są super.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.