Przejdź do głównej zawartości

Wielka Księga Ptaków - Wydawnictwo Wilga

 Jeżeli macie w domu ciekawe świata dzieci, które nieustannie zadają mnóstwo pytań na temat otaczającej nas przyrody, to dzisiejszy wpis jest dla Was. Wielka księga ptaków to czwarta już pozycja z serii jaka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Wilga. Wcześniej mogliśmy podziwiać dzieła Yuvala Zommera w Wielkich księgach robali, ssaków oraz morskich zwierząt. Autor jest twórcą zarówno bajecznie cudnych rysunków jak i samego tekstu, który jest na tyle prosty, że zaciekawi już przedszkolaków. Wiem, że nad gustami się nie dyskutuje, więc w tym miejscu wyrażę swoją opinię: to najpiękniej wydana i zilustrowana książka dla dzieci jaką kiedykolwiek miałam przyjemność czytać!!! A zapewnić Was muszę, że były to tysiące przeróżnych publikacji!!! 


Każda rozkładówka to prawdziwy popis kunsztu artystycznego autora. Ogrom detali i szczegółów, które połączone w jedną całość tworzą niesamowity obraz, który można podziwiać godzinami. Piękno natury przeniesione na papier w sposób jakiego do tej pory nie widziałam. Mogłabym tak pisać jeszcze długo, jednak zamiast tego, zachęcę Was abyście się sami przekonali sięgając po tą książkę :-) 

Jeśli chodzi o treść książki, to całość została podzielona tematycznie. Znajdziemy tu zarówno opisy poszczególnych gatunków jak choćby paw, albatros, żuraw, flaming, maskonur, papuga czy łabędź. Znajdziemy tu także informacje na temat ptasich piór, jaj, sposobu rozmnażania czy trybu życia. Nie zapomniano także o samej budowie ciała oraz dziobu oraz "śpiewie" ptaków :-) Teksty są krótkie, napisane dość humorystycznie i z dużym polotem. Uważam, że przedszkolaki nie będą miały problemów ze zrozumieniem.Wielka księga ptaków to wielkoformatowa publikacja, która zachwyca od samej okładki aż do ostatniej strony. Autor zadbał o wszystko zapewniając także nieco rozrywki, gdyż dzieci mogą zabawić się w wyszukiwanie jaja, które zostało ukryte na każdej z rozkładówek. W razie trudności na końcu mamy zamieszczone rozwiązania, więc możemy sprawdzić czy udało się dzieciom odnaleźć prawidłowo obiekty. Nas Książka zauroczyła i zainspirowała.  nie ukrywam, iż mamy nadzieję że autor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i niebawem pojawi się kolejna pozycja z serii :-) 

BARDZO,   BARDZO   POLECAMY!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

 1. Kolejny fantastyczny tytuł, który koniecznie musi znaleźć się w naszej bibliotece. Bardzo lubię tematykę ptaków. To wydanie jest fenomenalne! Musimy mieć! 😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Super się zapowiada. Z chęcią ją kiedyś kupię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne ilustracje. Świat ptaków jest bardzo interesujący. Książka cudo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie zilustrowana książka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama z zainteresowaniem sięgnę do tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale pięknie wydane, i jeszcze ta tematyka... :) Coś idealnego dla moich dzieci i ich dziadka :) Dzięki za ten wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prezentuje się świetnie 👍 I jeszcze ta przepiękna szata graficzna 😍 Chyba zakupię ją dla młodego (i sobie też 😉) 📚

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne ilustracje, do tego można się mnóstwa rzeczy dowiedzieć z tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie książka zachwyciła - i myślę, że nasz synek byłby dokładnie tego samego zdania :),

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książeczka wyglada swietnie! I widze widw ulubione flamingi!

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja mam pytanie o te karty z ptakami czy są dołączone do książki czy można dokupić?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.