Przejdź do głównej zawartości

Story Cubes. Sekrety - Wydawnictw REBEL

Lato w pełni, pogoda w tym roku nas rozpieszcza i zachęca do aktywnego wypoczynku. My oczywiście korzystamy z tych dobrodziejstw, ale także znajdujemy czas na naszą pasję czyli gry planszowe. Dziś będzie kilka słów o grze, która zyskała światową sławę. Mowa oczywiście o Story Cube firmy REBEL, grze która doczekała się wielu odsłon i ciekawych wersji. Nas ostatnio "wciągnęła" wersja Mystery
W niewielkich rozmiarach pudełeczku mamy dziewięć kostek oraz instrukcję. Całość idealnie mieści się w opakowaniu, które z łatwością można zabrać ze sobą na rowerową wycieczkę lub wyjazd wakacyjny. Każda z kostek ma na wszystkich swoich ściankach rysunek, w sumie jest ich 54. Każdy gracz w swojej turze rzuca wszystkimi 9 kostkami po czym wymyśla historię na podstawie ilustracji znajdujących się na kostkach. Każdy z graczy rozpoczyna swoją opowieść od słów "Wszystko zaczęło się gdy..." dalszy ciąg zależy już od wyobraźni graczy. Należy wykorzystać wszystkie kostki z podziałem na wstęp, rozwinięcie i zakończenie (po trzy kostki na każdy z etapów opowieści). Należy przy tym pamiętać o teorii spiskowej wybranej przez jednego z graczy, to właśnie ten zawodnik będzie decydował, która z opowiedzianych historii jest najciekawsza.  


Story Cube to przykład geniuszu który tkwi w prostocie. Zwykłe kostki dają nieskończenie wiele możliwości. Jeden obrazek może zmienić bieg całej historii. To przykład gry, która nie może się znudzić i każda rozgrywka to nowa przygoda. My grę zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie i gramy w kolejce do lekarza podczas dłuższej podróży samochodem czy w parku. Tak małe pudełeczko a zapewnia sporą dawkę rozrywki :-)


Polecamy serdecznie!!!Grę znajdziecie TUTAJ

https://www.wydawnictworebel.pl/

Komentarze

 1. Miałyśmy przez jakiś czas pożyczone 2 zestawy owych kostek... baaa... nawet kiedyś zrobiłyśmy własne, kartonowe... Bardzo fajna i rozwijająca zabawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że będzie świetne na plażę, dla odmiany przy leniuchowaniu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od jakiego wieku to jest? Bo brzmi super ściągająco

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz widzę to grę. Mocno mnie zaciekawiła i z chęcią bym w nią zagrała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Korzystam z kostek Story Cube na szkoleniach. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w ćwiczeniach integracyjnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się bardzo interesująca gra. Na deszczową pogodę jak znalazł

  OdpowiedzUsuń
 7. Już gdzieś czytałam o tej grze. Wydaje się być bardzo ciekawa i zachęcająca.

  OdpowiedzUsuń
 8. To Wydawnictwo ma chyba najlepsz3 gry że wszystkich 👍

  OdpowiedzUsuń
 9. Pomarańczowe pudełko podróżuje z nami na wszystkie wyjazdy rodzinne odkąd córcia skończyła 4 latka. Gra sprawdza się świetnie. Niesamowicie rozwija wyobraźnię, sprawia, że córka (obecnie 5.5roku) tworzy piękne, długie zdania, a swoją intonacją buduje nastrój i napięcie. Polecam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.