Przejdź do głównej zawartości

Mali odkrywcy wielkich miast: Włochy, Wenecja i Florencja - Wydawnictwo Esteri

Wakacje w pełni, my w tym roku planujemy wyjechać na tydzień i naładować akumulatory. Będzie to nasz pierwszy urlop w czwórkę. Jednak odkrywać ciekawe miejsca lubimy przez cały rok. Służą nam do tego nasze ukochane książki. Ostatnio wraz z Ignacym odkrywaliśmy piękno Włoch. Nie mieliśmy jeszcze okazji zwiedzać tego kraju osobiście, jednak mamy nadzieję, że niebawem uda nam się tam polecieć. To jedno z tych miejsc na mapie Europy, które od zawsze było na naszej liście do zwiedzenia. Nasz "apetyt" na to aby tam pojechać wzrósł jeszcze bardziej po lekturze wspaniałej serii Wydawnictwa Esteri pod tytułem Mali odkrywcy wielkich miast. Seria składa się z trzech książeczek niewielkiego formatu, które opisują trzy miasta: Rzym, Wenecję i Florencję. Całość znajduje się w eleganckim tekturowym pudełku.
 


Każda z książeczek to swoiste kompendium wiedzy na temat danego miasta. Sprawdzą się zarówno jako przewodniki podczas podróży jak i lektury dla ciekawskich świata. 


W książce Rzym poznajemy historię "wiecznego miasta". Z lektury poznamy "legendę nad legendami" czyli historię Romulusa i Remusa, których uratowała i wykarmiła wilczyca. Jest też cały rozdział poświęcony Juliuszowi Cezarowi. Czy wiedzieliście że Cyceron był największym mówcą starożytnego Rzymu a Konstancja De Cupis, szlachetnie urodzona zasłynęła z przepięknych dłoni porównywanych do porcelanowych. W książce czytamy także o najwspanialszych budowlach Rzymu. Czy wiecie że od 2007 w wyniku międzynarodowego głosowania, ustalono nową listę Siedmiu Cudów Świata. Jednym z nich jest rzymskie Koloseum, które zostało wzniesione w I wieku n.e. Nie zabrakło także informacji na temat Watykanu.    Wenecja to miasto, które unosi się na "dywanie fal". Każdy z nas kojarzy widok weneckich gondoli. Z książki poświęconej temu miastu czytamy między innymi o życiu kulturalnym w XVIII wieku. Czytamy także o światowej sławy podróżniku Marco Polo, który urodził się w Wenecji. Poznajemy także legendę o kobiecie która miała ognistorude włosy, czarne oczy o karty do tarota. Jeśli chodzi o ciekawe miejsca do odkrycia to na uwagę zasługuje na pewno dzwonnica św. Marka, pałac Dożów czy Most Rialto.


Czy wiedzieliście, że Florencja jest lilią i właśnie taki kwiat widnieje w herbie tego miasta. To miasto artystów i takim pozostanie. W książce czytamy o zawiłej historii miasta oraz dzieje poety nad poetami czyli Dante Alighieri twórcy Boskiej komedii. Z tym miastem związani byli także Leonadro Da Vinci oraz Michał Anioł Buonarroti. Z legend na uwagę zasługuje ta o Bercie kobiecie skamieniałej. Z zabytków światowej sławy możemy poczytać o Katedrze Santa Maria del Fiore, Baptysterium św. Jana czy Galerii Uffizi.  Każda z książek to prawdziwa przygoda, którą możemy przeżyć w zaciszu własnego domu. Książki zostały bardzo starannie wydane oraz podzielone na osiem rozdziałów z których każdy poświęcono innym zagadnieniom. U nas spotkały się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko Ignacego ale również i moim. Mamy nadzieję, ze niebawem uda nam się zobaczyć na własne oczy wszystkie te miejsca o których czytaliśmy w serii Mali odkrywcy wielkich miast :-)


Serdecznie polecamy!!! 


Książki znajdziecie TUTAJ

Komentarze

 1. Wspaniała sprawa. Cudne wydanie. Doskonały pomysł, aby kupić dla siebie, jak i obdarować małych, czy większych podróżników. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. I taki sposób podróżowania mi odpowiada, utrwalanie starej wiedzy, zdobywanie nowej, odświeżanie wspomnień. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama lubię taką tematykę w książeczkach :) super

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój synek zaczął się interesować ostatnią taką tematyką :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Córka wygrała ten zestaw w szkolnym konkursie jezyka wloskiego i książki przed wyjazdem do Italii bardzo nam sie przydały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie książeczki to świetna inspiracja, by zwiedzać cały świat :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie wycieczki z palcem po mapie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.