Przejdź do głównej zawartości

Ilustrowany inwentarz kwiatów - Wydawnictwo Zakamarki

Dziś chciałam zwrócić Waszą uwagę na niezwykle wartościową pod względem edukacyjnym publikację, która jednocześnie zachwyca swą szatą graficzną. Ilustrowany inwentarz kwiatów to czwarte już po inwentarzach drzew, zwierząt i ptaków dzieło Virginie Aladjidi oraz ilustratorki, która specjalizuje się w tworzeniu rycin naukowych Emmanuelle Tchoukriel. To jedna z tych książek które zachwycą każdego bez względu na upodobania. Cała seria ukazuje się na rynku nakładem Wydawnictwa Zakamarki. 


 


Książka to prawdziwa skarbnica wiedzy. Znajdują się tu opisy aż 65 gatunków kwiatów, roślin dzikich oraz hodowlanych. Całość została podzielona na dziewięć rozdziałów, w których kryterium doboru roślin był kolor danych kwiatów. I tak w inwentarzu znajdują się rośliny w kolorach:

- żółtym,
- pomarańczowym,
- fioletowym, 
- niebieskim,
- różowym, 
- czerwonym,
- białym,
- czarnym,
- oraz wielokolorowych. 
Opisy poszczególnych kwiatów są schematyczne. Na samej górze mamy informacje o nazwie danej rośliny (w języku polskim oraz w łacinie), rodzinę, maksymalną wysokość, okres w jakim kwitną oraz to czy są jednoroczne czy wieloletnie. Dalszy tekst to szczegółowy opis poszczególnych kwiatów. Dowiemy się z niego miedzy innymi jaki ma zapach, wygląd oraz czy jest wykorzystywany do celów leczniczych. Nie zapomniano także o tym aby napisać gdzie występują poszczególne gatunki. Całość jest dość zwięzła i napisana prostym zrozumiałym językiem. Przechodząc do ilustracji, które zdobią inwentarz, to są to prawdziwe dzieła sztuki.  Każdy rysunek jest misternie przemyślany i wykonany z największą starannością. Autorka użyła do wykonania czarnych konturów rapidografu i tuszu chińskiego, natomiast całość pomalowała akwarelami. Dzięki nakładaniu go z różną intensywnością, udało jej się uzyskać piękny efekt odcieni i faktur poszczególnych roślin. Ilustrowany inwentarz kwiatów to prawdziwa perełka, czyste piękno które zachwyca. To jedna z tych pozycji, które powinny znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce, przedszkolu czy szkole. Nas książka zachwyciła. Jesteśmy przekonani, że będą z niej czerpać radość i wiedzę nie tylko zagorzali przyrodnicy :-)


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

 1. awesome article :)
  have a nice day

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeeeej, jaka wspaniała książka! Dużo spacerujemy po łąkach i polach i synek bardzo często pyta mnie o nazwy najróżniejszych kwiatów, z których nie wszystkie znam. Przydałby mi się taki tomik :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę ktoś się napracował przy jej przygotowaniu :) świetna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książka! Sama z przyjemnością przeczytała bym ją od deski do deski. Interesujący temat. Muszę się za nią rozejrzeć. Koniecznie! 😁

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka dla mnie, może w końcu bym coś o kwiatach wiedziała ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem szczerze, że pięknie jest to zrobione, dla ucznia to idealna pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka do zabawy z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa książka, musze ją polecić pewnej znajomej, któa kwiaty bardzo pasjonują :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sądzę że książka bardzo przydatna przynajmniej wiemy co spotykamy po drodze

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.