Przejdź do głównej zawartości

Fits - gra logiczna od Egmont

Fits to jedna z najnowszych gier autorstwa Reinera Knizia. Jest to nawiązująca do legendarnej już gry tetris wersja gry planszowej. Grać może tu aż czterech graczy od około 8 roku życia. Wszystkie elementy wykonane zostały z najwyższą starannością. Gra ukazała na rynku nakładem Wydawnictwa Egmont.W pudełku znajdziecie:


- 64 klocki w czterech kolorach po 16 w każdym z nich,
- 4 rampy z przykrywkami,
- 8 dwustronnych plansz
- 4 karty startowe,
- 16 kart podstawowych 
Celem gry jest układanie na swojej rampie określonych klocków w taki sposób aby zasłonić jak najwięcej pól. Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy otrzymuje jedną rampę z przykrywką oraz planszą, zestaw klocków w danym kolorze (tym samym co plansza) oraz kartę startową. Obok plansz należy położyć potasowane i zakryte karty podstawowe.Gracze przed rozpoczęciem rozgrywki kładą na swojej rampie klocek startowy, a następnie rozpoczynają rozgrywkę. Gra polega na odsłanianiu kolejnych kart podstawowych i dokładaniu kolejnych klocków na rampie. Gracze starają się przy tym zapełnić jak najwięcej pól na swojej rampie. Gra ma cztery poziomy trudności, w zależności od poziomu mamy inny sposób obliczania punktacji, która została bardzo jasno wyjaśniona w instrukcji. Gra trwa cztery rundy i po ich zakończeniu następuje podliczenie punktów z wszytskich rund, zwyciązgą jest gracz z największą liczbą zdobytych pubktów.
Gra jest genialna, zasady proste, jednak w tej prostocie jest coś co bardzo wciąga. U nas gra jest w ciągłym użyciu.


Polecamy serdecznie!!!   


Grę znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

  1. Ostatnio właśnie wpadła mi w oko a że lubię takie gry to na pewno dołączy do naszej kolekcji :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)