Przejdź do głównej zawartości

Zabawy dla bystrzaków: Zwierzaki i Pojazdy - Wydawnictwo AMEET

Czas biegnie tak szybko, Nikodem ma już prawie 9 miesięcy. Nie mam pojęcia kiedy to minęło!!! Od miesiąca już raczkuje i interesuje go dosłownie wszystko :-) Dlatego postanowiłam zaopatrzyć go w kilka nowych pomocy. Na dobry początek wybrałam dla niego dwa bardzo fajne zestawy edukacyjne, które pozwolą nam na obecnym etapie wspólnie poznawać otaczający go świat. Z czasem, gdy synek nieco podrośnie, zestawy będą mogły być wykorzystywane w pełni. Zabawy dla małych bystrzaków. Zwierzęta skierowany jest dla dzieci od 2 roku życia, natomiast Zabawy dla bystrzaków. Pojazdy przeznaczone są dla dzieci od 4 roku życia. Obydwie publikacje wydane zostały przez Wydawnictwo AMEETKażdy z zestawów składa się z trzech plansz oraz książeczki z zadaniami. Każda z plansz ma 6 okrągłych puzzelków, które dzieci dopasowują zgodnie z tematyką do jednej z trzech plansz. Co do książeczek, to na razie odłożyliśmy je na jakiś czas, aż Nikodem będzie gotowy z nich korzystać.   Obecnie korzystamy jedynie z plansz a dokładnie ze wspomnianych okrągłych puzzleków (same plansz także odłożyliśmy na później). Każda z plansz to dany temat, i tak w zestawie Zwierzaki mamy plansze ze zwierzątkami domowymi, mieszkającymi na łące oraz tymi, które można spotkać na wsi. Nikoś uwielbia się nimi bawić, przekłada je z rączki do rączki, przygląda im się, jednak najbardziej lubi gdy naśladuję ich odgłosy. Natomiast plansze z zestawu Pojazdy posiadają plansze ze znakami drogowymi, maszynami latającymi oraz jedną na której znajdują się różnego rodzaju pojazdy od tych lądowych po wodne i powietrzne. Podczas zabawy z tymi puzzelkami Nikodem poznaje nazwy pojazdów (jeśli chodzi o znaki drogowe, to obecnie jedynie im się przygląda, ale z bardzo dużym zainteresowaniem :-)).   


Jeśli chodzi o same zestawy to zostały bardzo starannie wydane. Obydwa znajdują się w zamykanym pudełku. Plansze jak i puzzle wykonano z bardzo trwałej i grubej tektury, dzięki czemu nie ulegną szybkiemu zniszczeniu mimo, iż korzystają z nich maluszki. U nas puzzelki są codziennym użyciu od ponad miesiąca i nie ma nich śladów użytkowania :-) Ponadto obydwa zestawy mają bardzo ładną i kolorową grafikę. Mamy tu wszystkim dobrze znane postacie z bajek, co dodatkowo zachęca maluszki do zabawy i odkrywania. 

Jeśli chodzi o książeczki, to obok wesołych wierszyków i rymowanek mamy tu także wiele ciekawych zabaw, które wspierają wszechstronny rozwój maluszków. Polecenia są bardzo proste i zrozumiałe a zadania odpowiednio dopasowane do wieku dzieci, do których dany zestaw jest skierowany. 

Obydwa zestawy są bardzo ciekawe i z pewnością zainteresują wszystkie maluszki. To co mi osobiście najbardziej podoba się w tych zestawach to możliwości ich wykorzystywania na wiele sposobów w zależności od wieku dzieci. Z czasem gdy, synek zacznie dopasowywać elementy do plansz, będzie nie tylko poznawał nowe słownictwo ale także będzie ćwiczyć logiczne myślenie, koordynację ręko oko, cierpliwość, precyzję ruchów ręki, skupienie uwagi oraz tak ważną motorykę małą, a to wszystko podczas wesołej zabawy :-) Jestem przekonana, że obydwie gry posłużą nam na długie lata i dostarczą wiele radości a wspólnie spędzony czas na zabawie, będzie pięknym wspomnieniem Nikosia dzieciństwa :-)

Polecamy serdecznie!!!
Obydwa zestawy znajdziecie TUTAJ i TUTAJ


http://www.ameet.pl/

Komentarze

 1. Super.
  Za naszych czasów nie było czegoś takiego.
  Widać, że dziecko zadowolone. Będę musiała się temu lepiej przyjrzeć.
  Jednak po Twoim opisie już wiem, że z pewnością dzieci będą z tego zadowlone.

  OdpowiedzUsuń
 2. łatwiej potem zda taki dzieciak egzamin na prawo jazdy

  https://polecampoczytac.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne! Kiedy moi chłopcy byli młodsi uwielbiali tego typu aktywności! Teraz zresztą również, tylko już dla starszaków ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech mały bystrzak rośnie zdrowo i szczęśliwie - a takie zabawy na pewno pomogą mu w rozwoju na wielu płaszczyznach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zestawy, ale sam Nikoś przebija wszystko! Jaki on słodki! 😍

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne ksiazki.
  Miło wiedzieć, że Ameet ma książki dla ,,każdej" grupy wiekowej

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam ten czas kiedy każdego dnia dziecko uczyło się czegoś nowego, cudowny widok. A te pomoce na prawdę ekscytujące dla takiego malucha

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne propozycje dla ciekawych świata maluchów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.