Przejdź do głównej zawartości

Seria Pies na medal: Baster i Rollek - Wydawnictwo Zielona Sowa

Pies na medal, to seria książeczek autorstwa Barbary Gawryluk. Wydawnictwo Zielona Sowa sukcesywnie wydaje kolejne pozycje. Do tej pory ukazało się już sześć części, a o dwóch najnowszych, chciałam Wam dzisiaj napisać. Cała seria poświęcona jest psom, które na co dzień służą swoją pomocą ludziom. Dzięki tym książkom, możemy lepiej zrozumieć postępowanie na przykład psów ratowników czy przewodników. Jest to niezwykle wartościowa seria, którą bardzo lubimy.Baster. Pies ratowniczy to historia pewnej grupy harcerzy, którzy wybrali się na wycieczkę w góry. Na początku wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu, w którym jeden z uczestników zaginął. Gry pozostali uczestnicy wyprawy, orientują się, że brakuje jednej osoby, rozpoczyna się akcja ratownicza. Harcerze wzywają ratownika. Na miejscu zjawia się także Baster, pies ratowniczy, któremu udaje się odnaleźć. Cała akcja kończy się szczęśliwie i wszyscy bezpiecznie docierają do schroniska. 


Rollek. Pies przewodnik to historia której głównym bohaterem jest Sebastian. Mężczyzna w młodym wieku stracił wzrok na skutek wypadku motocyklowego, od tego czasu jego nieodłącznym kompanem jest Rollek, wyszkolony pies przewodnik. Z książki dowiadujemy się jak wygląda życie z psem przewodnikiem. Jest to opowieść o prawdziwej przyjaźni i oddaniu, która porusza i skłania  do refleksji.Pies na medal, to bardzo wartościowa i ważna seria, którą każdy powinien poznać.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

  1. U nas też gości cała seria o psie na medal. Bardzo ciekawa i fajna. Nie ukrywam, że bez tych ksiązek ominęło by nas wiele ciekawostek na temat pracy psów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.