Przejdź do głównej zawartości

Nie ma to jak sąsiedzi - Wydawnictwo Debit

 Dziś chciałam Wam napisać o książce, która bardzo pozytywnie zaskoczyła naszą całą rodzinkę :-) Nie ma to jak sąsiedzi autorstwa Agnieszki Taborskiej to przede wszystkim bardzo pomysłowa a przy tym zabawna historia dość nietypowych mieszkańców pewnej kamienicy. Nie osobiście zachwyciła koncepcja tej książki. Muszę przyznać, że dla nas było to pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, jednak po tak udanym debiucie już nie mogę się doczekać, aż zasiądziemy do kolejnej lektury Pani Taborskiej. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit. 


Książka składa się z dziewiętnastu rozdziałów, pierwszy z nich jest wprowadzeniem z którego dowiadujemy się o kamienicy, gdzie cała akcja książki będzie miała miejsce. Kolejne rozdziały to opisy poszczególnych lokatorów tej jakże osobliwej kamienicy. Czytelnicy poznają perypetie między innymi Strusi Cierpliwych, Słonia, Meduzy Miejskiej, Pchły Zrozpaczonej jak również Kangurzycy z Kangurzątkiem, Żyrafi Osobnej czy Smoka Nieistniejącego.  
Życie w kamienicy toczy się własnym torem. Każdy z jego lokatorów uwielbia się przeprowadzać i robią to dość często. Każde zwierzę charakteryzują inne cechy i preferencje co do lokum w którym mieszka, jednak sąsiedzi potrafią zadbać o to aby każdy z mieszkańców czuł się komfortowo w zajmowanym obecnie mieszkaniu. Pomoc sąsiedzka jest w tym przypadku nie do ocenienia. Bo kto lepiej niż dzięcioł przygotuje odpowiednią ilość wiór, tak aby strusie mieli gdzie chować swoje głowy no kto lepiej niż Kogut Konsjerż zapanuje nad całą tą jedną wielką przeprowadzką :-)  Książka jest niezwykle ciepła, pomysłowa, przepięknie zilustrowana i co najważniejsze pouczająca. Prezentuje wartości najwyższe takie jak poczucie własnej odrębności ale także buduje poczucie wspólnoty. Nas zachwyciła bardzo i z pewnością nie raz jeszcze do nie wrócimy. Jeżeli szukacie niebanalnej i wciągającej lektury, która sprawdzi się zarówno dla przedszkolaka jak i starszaka, to z całego serca polecamy Wam właśnie tą pozycje. Na pewno nie będziecie zawiedzeni :-)


Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)