Przejdź do głównej zawartości

Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat - Wydawnictwo AMEET

Dzisiaj będzie o książce, która powinien każdy przeczytać, bez względu na wiek czy płeć. Osobiście bardzo się cieszę, że taka publikacja ukazała się na polskim rynku. Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat autorstwa Katherine Halligan to wielkoformatowa publikacja, w której zebrano historie pięćdziesięciu kobiet i dziewczyn, które swoją odwagą, bezkompromisową postawą i wytrwałością wpłynęły na losy nie tylko swojego kraju ale i całego świata. To historie osób, które na zawsze zapisały się na kartach historii i są inspiracją dla milionów kobiet na całym świecie. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa AMEET.  



Z publikacji poznamy losy niezłomnej Elżbiety I, córki Henryka VIII, która po śmierci swojej siostry Marii zasiadła na tronie Brytyjskim mając zaledwie 25 lat. Pozostała na nim przez 45 lat wynosząc Wielką Brytanię na wyżyny. Czytelnik ma także możliwość zagłębić się w dziejach Indii i poznać Indirę Gandhi, córkę pierwszego w historii Indii premiera. Ona zaś sama stała się pierwszą na świecie kobietą, której naród powierzył sprawowanie władzy. Gandhi zginęła w 1984 roku zastrzelona przez własnych ochroniarzy. W książce nie zabrakło także polskiego akcentu i czytelnicy mogą poznać losy Marii Skłodowskiej Curie, dwukrotnej noblistki, która swoją pasją i ciężką pracą zdołała dokonać wielkich rzeczy. 





Książka podzielona została na pięć rozdziałów:

- uwierz i zdobywaj,
- ryzykuj i twórz,
- chroń i pomagaj,
- myśl i rozwiązuj,
- trwaj i zwyciężaj. 






Książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością mojemu starszemu synowi, który był nią bardzo zainteresowany. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, która skłania do refleksji a jednocześnie staje się inspiracją do walki i zachętą do dążenia aby realizować marzenia. Bardzo serdecznie polecamy, jest to jedna z tych pozycji, która powinna znaleźć się w każdym domu.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)