Przejdź do głównej zawartości

Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka kapsuły czasu - Wydawnictwo Debit

Ignacy uwielbia książki detektywistyczne, ma kilka swoich wybranych serii, po które lubi sięgać, jednak jego ulubioną, która skradła nie tylko jego ale i całej naszej rodziny serca, to ta autorstwa Zofii Staniszewskiej z serii Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Nie muszę chyba tłumaczyć, dlaczego właśnie ta tak przypadła mu do gustu :-) oczywiście chodzi o imię głównego bohatera :-). Jednak powodów jest więcej, synek zawsze z ogromną ciekawością sięga po kolejne tytuły, gdyż wie, że zawsze czeka na niego niezwykła przygoda oraz możliwość wpłynięcia na finał całej historii (każdy tytuł ma dwa alternatywne zakończenia :-)). Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Debit i liczy już sześć części, a my dzisiaj przybliżymy Wam tą najnowszą pod tytułem Zagadka kapsuły czasu. 
Jak zawsze w przypadku naszej dwójki młodych detektywów, cała akcja rozpoczyna się bardzo niewinnie. Dwójka rodzeństwa uczęszcza na zajęcia z pływania. Podczas jednych z takich zajęć Mela gubi swoją bransoletkę. Okazuje się, że spłynęła rurami. Dzieci za radą jednego z ratowników udają się do kotłowni. Ignacemu i Meli udaje się odnaleźć zgubiony przedmiot, jednak ich uwagę przykuło inne znalezisko. Okazało się że kotłownia Centrum Sportu i Zabawy skrywa w swoich czeluściach kapsułę czasu. Jak to możliwe, że nikt do tej pory jej nie znalazł? A może ktoś już trafił na jej ślad? Jedno jest pewne, data oraz napis jaki na niej widnieją, wróżą kłopoty.   Informacje znajdujące się na kapsule czasu informują iż pochodzi ona z 1926 roku. Jednak to co najbardziej zaintrygowała bliźniaki to informacja, że nie powinno się jej otwierać do roku 6025!!! Niestety okazało się, że znalezisko zostało skradzione przez tajemniczego osobnika, kim jest złodziej? Rozpoczyna się kolejne śledźtwo. Jednak pozwolę sobie nie zdradzać więcej zczegółów i tym samym zachęcić Was do sięgnięcia po tą lekturę :-)
Książka, podobnie jak i poprzednie tytuły dostarczyła nam wielu emocji. Wartka akcja, zaskakujące zwroty i ostateczny finał sprawy, to zawsze ciekawa przygoda. Wszyscy którzy znają już serię na pewno sięgną i po ten tytuł, natomiast Ci, którzy jeszcze nie poznali rodzeństwa detektywów, zachęcamy gorąco do lektury :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit


Komentarze

  1. W dzieciństwie uwielbiałam tego typu książki, zresztą zostało mi do teraz :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)