Przejdź do głównej zawartości

Granie w nawlekanie - Alexander Toys

O tym jak bardzo lubimy i cenimy gry firmy Alexander, pisałam już wielokrotnie. Ostatnio w naszym zbiorze pojawiła się kolejna pozycja tego wydawnictwa i jak zawsze okazała się bardzo ciekawa. Granie w nawlekanie to gra przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia a grać w nią może od 2 do 3 graczy. W pudełku znajdziemy:

- 32 karty wzorów,
- 3 słupki,
- 3 podstawki,
- 12 kul w 4 kolorach,
- 12 kostek w 4 kolorach,
- 3 koła,
- 3 trójkąty,
- 3 kwadraty,
- 30 żetonów,
- oraz instrukcję.Granie w nawlekanie ma kilka wersji gier. W zależności od wieku, zainteresowań i umiejętności dziecka, zestawem można się bawić na różne sposoby. Maluchy mogą nawlekać na słupek dowolne figury lub w danym kolorze. Nieco starsze dzieci mogą do zabawy wykorzystać dołączone do zestawu karty z wzorami i podczas rozgrywki układać wybrany wzór. Nieco trudniejszą opcją jest zapamiętywanie wylosowanego wzoru i układanie go z pamięci.  Kolejną opcją do której można wykorzystać elementy gry, to nawlekanie figur w jak najszybszym czasie, tak aby zakryć cały słupek. Kolejną wersją jest nawlekanie figur, tak aby znalazło się ich jak najwięcej na drążku. Tak więc zastaw ma naprawdę wiele zastosowań a dzieci uwielbiają takie zabawy. 

Jeszcze jednym zastosowaniem wybranych elementów zestawu jest odwzorowywanie ułożonych na jednej podstawce elementów. Jest to opcja dla jednego gracza i pozwala ćwiczyć wiele kluczowych umiejętności. Granie w nawlekanie to gra wchodząca w skład serii Sowa Mądra Głowa, przez co wyróżnia się wieloma walorami edukacyjnymi. Dzieci podczas zabawy ćwiczą koncentrację, motorykę małą, koordynację wzrokowo - ruchową, pamięć, skupienie, precyzję ruchów ręki czy logiczne myślenie. Grę serdecznie polecamy wszystkim przedszkolakom :-) 


Grę najdziecie TUTAJ

Logo zmienisz w MODERACJA > Wygląd elementów w sklepie > Zarządzanie wyglądem elementów sklepu

Komentarze

  1. Mamy tą grę w podobnej wersji z tym, że z koralikami do nawlekania! ;) Uwielbiamy ją!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Absolutnie fantastyczna zabawka i dla mniejszych i trochę większych dzieci. Kreatywna i rozwijająca, można nawet się ścigać w układanie jeśli to zabawka dla rodzeństwa.

    OdpowiedzUsuń
  3. I proszę i znowu fajna gra, a tu dziecka brak, jak nic trzeba dorobić :-)))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)