Przejdź do głównej zawartości

Granie w nawlekanie - Alexander Toys

O tym jak bardzo lubimy i cenimy gry firmy Alexander, pisałam już wielokrotnie. Ostatnio w naszym zbiorze pojawiła się kolejna pozycja tego wydawnictwa i jak zawsze okazała się bardzo ciekawa. Granie w nawlekanie to gra przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia a grać w nią może od 2 do 3 graczy. W pudełku znajdziemy:

- 32 karty wzorów,
- 3 słupki,
- 3 podstawki,
- 12 kul w 4 kolorach,
- 12 kostek w 4 kolorach,
- 3 koła,
- 3 trójkąty,
- 3 kwadraty,
- 30 żetonów,
- oraz instrukcję.Granie w nawlekanie ma kilka wersji gier. W zależności od wieku, zainteresowań i umiejętności dziecka, zestawem można się bawić na różne sposoby. Maluchy mogą nawlekać na słupek dowolne figury lub w danym kolorze. Nieco starsze dzieci mogą do zabawy wykorzystać dołączone do zestawu karty z wzorami i podczas rozgrywki układać wybrany wzór. Nieco trudniejszą opcją jest zapamiętywanie wylosowanego wzoru i układanie go z pamięci.  Kolejną opcją do której można wykorzystać elementy gry, to nawlekanie figur w jak najszybszym czasie, tak aby zakryć cały słupek. Kolejną wersją jest nawlekanie figur, tak aby znalazło się ich jak najwięcej na drążku. Tak więc zastaw ma naprawdę wiele zastosowań a dzieci uwielbiają takie zabawy. 

Jeszcze jednym zastosowaniem wybranych elementów zestawu jest odwzorowywanie ułożonych na jednej podstawce elementów. Jest to opcja dla jednego gracza i pozwala ćwiczyć wiele kluczowych umiejętności. Granie w nawlekanie to gra wchodząca w skład serii Sowa Mądra Głowa, przez co wyróżnia się wieloma walorami edukacyjnymi. Dzieci podczas zabawy ćwiczą koncentrację, motorykę małą, koordynację wzrokowo - ruchową, pamięć, skupienie, precyzję ruchów ręki czy logiczne myślenie. Grę serdecznie polecamy wszystkim przedszkolakom :-) 


Grę najdziecie TUTAJ

Logo zmienisz w MODERACJA > Wygląd elementów w sklepie > Zarządzanie wyglądem elementów sklepu

Komentarze

  1. Mamy tą grę w podobnej wersji z tym, że z koralikami do nawlekania! ;) Uwielbiamy ją!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Absolutnie fantastyczna zabawka i dla mniejszych i trochę większych dzieci. Kreatywna i rozwijająca, można nawet się ścigać w układanie jeśli to zabawka dla rodzeństwa.

    OdpowiedzUsuń
  3. I proszę i znowu fajna gra, a tu dziecka brak, jak nic trzeba dorobić :-)))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.