Przejdź do głównej zawartości

Ence - pence, co mam w ręce - Wydwnictwo Debit

Ence - pence, co mam w ręce to pełna uroku książeczka, która nawiązując do wszystkim bardzo dobrze znanej zabawy, pokazuje siłę dziecięcej wyobraźni. Jest to dzieło Haifa Mohareba Sawarka, natomiast przecudne ilustracje stworzyła Maya Fidawi. Książka po raz pierwszy ukazała się w języku arabskim w 2017, w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit w 2019 roku.  
Główną bohaterką jest mała dziewczynka z dość swawolną fryzurką o imieniu Ela. Mała bohaterka postanowiła ukryć "coś" w dłoni, teraz każdy kogo spotka na swojej drodze, będzie starał się odgadnąć co takiego dziewczynka ma w swojej rączce. Okazuje się jednak, że jest to dość trudne zadanie i nikomu nie udaje się rozwikłać tej zagadki. W szranki stają sąsiadka dziewczynki, napotkane zwierzaki a nawet jej mama oraz tata, i mimo, iż każdy podejmuje próby, nikomu się nie udaje zgadnąć, co takiego Ela skrywa w swojej dłoni. Gdy kolej przychodzi na dziadka dziewczynki, ten także stara się odgadnąć, cóż takiego jego wnuczka ma w dłoni. Czy uda mu się odgadnąć? O tym przekonajcie się sami, a jeżeli jesteście ciekawi co takiego Ela miała w rączce, koniecznie sięgnijcie po tą książkę.Książeczka została bardzo ładnie i starannie wydana. Mamy tu twardą okładkę i gruby papier. Jednak to co wyróżnia tą pozycję obok ciekawej treści, to ilustracje, które wszystkie zostały umieszczone w pionie. Ence - pence, co mam w ręce to zaskakująca i pełna dziecięcej magii opowieść. Treść jest bardzo interesująca dla młodych miłośników książeczek i z całą pewnością przypadnie do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, a dość zaskakujące zakończenie wywoła uśmiech na każdej zarówno małej jaki i dużej buźce :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo DebitKomentarze

  1. Mamy te książeczkę od dawna! Świetna lektura i bardzo wartościową w treści. Przede wszystkim bardzo ciepła. 😃

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.