Przejdź do głównej zawartości

Detektyw Pingwin i Forteca Tajemnic - Wydawnictwo Zielona Sowa

Z twórczością Alexa T. Smitha mieliśmy przyjemność zetknąć się przy okazji serii książeczek o sympatycznym piesku imieniem Kostek. Od początku wiedziałam, że osoba, która stworzyła Państwa Wyglancowanych (u których tytułowy bohater mieszkał) skazany jest na sukces. I nie myliłam się :-) Obok kolejnych tytułów wspomnianej już serki, który każdy staje się bestsellerem, pisarz stworzył kolejną znakomitą postać, która rozbawi każdego. Mowa oczywiście o dość specyficznym detektywie, którego drugi tom przygód właśnie ukazał się na rynku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.   
Detektyw Pingwin i Forteca Tajemnic to kolejna zagadka z którą nasz bohater musi się zmierzyć. A muszę Wam powiedzieć, że nie będzie to takie proste zadanie, zważywszy na dość nieprzewidywalne zwroty akcji. Tym razem główny bohater wraz ze swoim przyjacielem Colinem będą starali się rozwikłać zagadkę zaginionych zwierząt. Jednak zanim zostaną podjęte kroki ku temu aby zadanie zostało wykonane, nasz Detektyw Pingwin będzie musiał pokonać strach przed lataniem a także... a tego już nie zdradzę, przekonajcie się sami :-). Dodam tylko, że akcja jest niezwykle szybka a kolejne wątki przemykają z szybkością światła :-) 


Druga część serii o Detektywie Pingwinie to prawdziwa gratka dla wszystkich młodych miłośników książek detektywistycznych. Tajemnice, zagadkowe znaleziska i postacie z dość nie jasnymi zamiarami to coś co zainteresuje każdego. U nas książka bardzo wciągnęła Ignacego i z niecierpliwością czekamy już na kolejny top przygód tego sympatycznego bohatera. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)