Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#8 - Kostka sensoryczna DIY

Kochani, dzisiaj mam dal Was kolejny wpis z serii czym zająć malucha :-) Nikodem od miesiąca już raczkuje, jest go wszędzie pełno, wiec chwile gdy skupi się na zabawie są bardzo cenne :-) Dlatego też staram się zapewnić mu rozrywkę. Stąd też co jakiś czas staram się, z posiadanych w domu przedmiotów, zrobić jakąś zabawkę DIY. Moim najnowszym "dziełem" jest kostka sensoryczna, która powstała dosłownie w 10 minut z przedmiotów, które miałam w swojej szafce z cudeńkami :-) i dzięki której udało mi się wypić już kilka ciepłych kaw ,-) Nikodem bardzo lubi zabawę z tą kostką i potrafi nawet pół godziny eksplorować :-) Poniżej mam dla Was sporo zdjęć z zabawy kostką a na samym końcu wpisu opis jak zrobić taką kostkę :-)Na koniec jak zrobić taką kostkę? Będziecie potrzebować:

- kartonu, najlepiej w kształcie sześciościanu (u nas po kapsułkach z kawą)
- sześciu rodzaju przedmiotów o zróżnicowanych fakturach, ja wykorzystałam:

*folię bąbelkową,
*druciki kreatywne,
*drewniane spinacze,
*drewniane figurki,
*tasiemki
*oraz pocięty na cieniutkie paseczki papier.

- konieczny będzie także klej na gorąco

Ja dodatkowo pomalowałam pudełko czarną farbą, jednak nie jest to konieczne.


Teraz wystarczy przykleić klejem na gorąco dane faktury na określoną ściankę kartonu. Ja jako pierwsze zrobiłam dwie tasiemki z okrągłymi koralikami, które Nikoś będzie mógł przesuwać po tasiemkach. 


Kolejną ściankę obkleiłam drewnianymi spinaczami, drucikami kreatywnymi, pociętym papierem, folią bąbelkową oraz drewnianymi figurkami. 
A tak kostka prezentowała się zanim trafiła w Nikosia rączki :-)


I jak się Wam podoba taka wersja kostki sensorycznej? Są chętni na wykonanie własnej wersji?

Pamiętajcie!!!

Od Was zależy co na takiej kostce się znajdzie, jednak musicie zwrócić uwagę aby wszystkie elementy były bezpieczne dla maluszka :-)
Komentarze

 1. Rewelacyjny pomysł - zwlaszcza, że można taką kostkę przygotować samodzielnie i wybrać takie faktiry, które dziecko najbardziej lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. coś zdecydowanie dla mnie, na pewno zrobię! Zapisuję wpis żeby pamiętać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz bardziej popularne są takie zabawki🙂

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak teraz patrzę na takie zabawki, to tym bardziej jestem pełna podziwu dla mojej mamy, nie znała pojęcia kostka sensoryczna, a jednak przygotowywała podobne wyzwania dla moich dzieci, jak wiele frajdy sprawiało im dotykanie różnych faktur. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)