Przejdź do głównej zawartości

Bajczary i czarbaje - Wydawnictwo Literatura

Dzisiaj chciałam napisać kilka słów o wyjątkowym zbiorze bardziej i mniej znanych baśni. Bajczary i czarbaje to dzieło Joanny Papuzińskiej (której twórczość niezwykle sobie cenie) oraz jej syna Antoniego Baksiaka. Są to pochodzące z różnych części Polski i przekazywane z pokolenia na pokolenie podania i legendy. Całość składa się z dwunastu odrębnych historii. Ich źródeł można doszukiwać się choćby w religii. Każde opowiadanie to niezwykła podróż do przeszłości, która porwie każdego miłośnika gatunku. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura.

Cześć z baśni znajdujących się w zbiorze nie była mi znana, przez co lektura okazała się niezwykle interesująca, pouczająca i inspirująca. Każde podanie niesie za sobą pewną naukę z której można wyciągną wnioski na przyszłość. Lektura jest prawdziwą gratką dla miłośników gatunku. W baśni pod tytułem "Wdzięczność węża" czytamy o empatii oraz pokorze wobec samego siebie jak i innych. O nie przekładaniu dóbr materialnych nad szczęście i życie swoich bliskich przeczytamy w baśni pod tytułem "Skarb matki". Każda z zamieszczonych w książce historii, w prosty i zrozumiały sposób przedstawia ponadczasowe wartości, którymi każdy powinien się kierować w swoim życiu. Obok bajecznej treści, książka wyróżnia się także cudownymi ilustracjami autorstwa Anny Łazowskiej. Każda rozkładówka to prawdziwa uczta dla oka i duszy. Książkę bardzo serdecznie polecamy. Jest to cudny zbiór, który powinien poznać każdy Polak bez względu na wiek i zainteresowania. U nas książka zainteresowała nie tylko mnie i Ignacego, ale także mojego męża. 

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo LiteraturaKomentarze

  1. Uwielbiam tego typu opowieści! A ilustracje? Zachwycające! 🙂

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie super! Zakupię dla mojej córki, zdecydowanie jej się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.