Przejdź do głównej zawartości

Ale samoloty! Odlotowe historie samolotowe - Egmont Art

Egmont Art to seria, która stale się powiększa. Na blogu pojawiło się do tej pory kilka artykułów opisujących poszczególne tytuły. Dziś po raz kolejny, dzięki najnowszemu dziełu Michała Leśniewskiego, powracamy do tematu. Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze to nawiązanie to dobrze nam już znanej publikacji pod tytułem Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe. Cała seria ukazuje się na rynku nakładem Wydawnictwa Egmont. Zacznę od ilustracji, gdyż te odgrywają bardzo istotną rolę zarówno w tej pozycji jak i w całej serii. Każda rozkładówka to misternie przemyślane i wiernie oddające treść ilustracje autorstwa Macieja Blaźniaka. 
Jeśli chodzi o treść książki, to mamy tu prawdziwą ucztę dla miłośników podniebnych maszyn. Autor sięgnął aż do XV wieku i przedstawił całą historię lotnictwa od pierwszych nieudanych prób poprzez braci Wright aż do czasów współczesnych i najnowszych maszyn, które zdobywają podniebne przestworza. Mam ty także sporą dawkę wiedzy teoretycznej od opisu konstrukcji danej maszyny, aż do instrukcji postępowania podczas lotu.
Książka to wspaniała przygoda dla miłośników lotnictwa. U nas książka spodobała się bardzo Ignacemu, który bardzo lubi latać :-) Książka może także przyczynić się do opanowania strachu przed lataniem.

Polecamy serdecznie!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.