Przejdź do głównej zawartości

Akceptuję, co czuję - książki o uczuciach - Wydawnictwo Egmont

Dziś będzie o wyjątkowej serii trzech książek, które pozwolą dzieciom w sposób kreatywny poznać, nazwać i zrozumieć własne emocje. O tym jak ważne są to umiejętności, nie muszę pisać :-) W życiu spotykają nas różne sytuacje, którym towarzyszą emocje. Czasami są one pozytywne jak radość, miłość czy ekscytacja a czasem negatywne jak strach czy wstyd. Bez względu na to jakie emocje nami targają w danej chwili, każdy musi umieć sobie z nimi poradzić. Dorośli mają to zadanie ułatwione, dzieciom jest znacznie trudniej, dlatego też warto rozmawiać z dziećmi o emocjach i pokazać naszym pociechom, że jest wiele sposobów na to by nad nimi odpowiednio panować. Bardzo pomocne w takich sytuacjach okazują się być książki. Akceptuję, co czuję to seria publikacji, które skrywają ponad 300 ćwiczeń, które pozwolą dzieciom poznać i zrozumieć swoje emocje. Książki ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Egmont. 
Strach - wróg czy przyjaciel? to zbiór ćwiczeń dzięki którym dzieci oswoją swoje lęki. Książka zawiera zestaw wielu różnorodnych ćwiczeń oraz technik przeciwlękowych. Nam najbardziej spodobał się pomysł wykonania własnego spray'u na potwory. Poza ćwiczeniami mamy tu też sporą dawkę wiedzy. 


Moje emocje to pozycja przeznaczona nauce rozpoznawania i nazywania emocji. Znajdziemy tu ćwiczenia dzięki którym dzieci opanują tą dość skomplikowaną wiedzę w praktyce. Ponadto dowiedzą się czym jest dopomina czy serotonina. Ogromny wachlarz różnorodnych ćwiczeń zapewni przy okazji wiele radości i zabawy.

Pewność siebie to zbiór ćwiczeń dla dzieci które mają za zadanie nauczyć dzieci jak postępować aby stać się pewnym siebie i świadomym młodym człowiekiem. Mamy tu także wiele informacji o tym jak dostrzegać własne mocne strony. 

Akceptuję co czuję to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich dzieci. Wielość i różnorodność zadań sprawia, że dzieci z chęcią chcą wykonywać kolejne zadania. A one są przeróżne od wycinania, odpowiadanie na pytanie czy dopasowywanie poprzez quizy, testy, origami aż po rysowanie. U nas książki bardzo zainteresowały Ignacego :-)

Polecamy serdecznie!!!


Książki znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.