Przejdź do głównej zawartości

Żubr Pompik - Wyprawy_7,8,9 - Wydawnictwo Media Rodzina

Wydawnictwo Media Rodzina sukcesywnie wydaje kolejne pozycje z serii Żubr Pompik. Wyprawy. Są to książeczki o niewielkich rozmiarach, które opisują przygody rodziny żubrów, która to postanowiła wybrać się na zwiedzanie Polskich Parków Narodowych. Każdy tytuł to nowa przygoda oraz zwiedzanie innego Parku Narodowego. Książeczki skierowane są do przedszkolaków i w bardzo przyjemny sposób pobudzają chęć poznawania otaczającej nas przyrody.  Żubr Pompik. Wyprawy. Dumny bielik to wyprawa sympatycznej rodzinki żubrów na wyspę Wolin. Tam czwórka poszukiwaczy przygód zwiedza Woliński Park Narodowy. Podczas wędrówki trafiają na dość zadufanego i zapatrzonego w siebie bielika. Ptak uważa się na ideał i pragnie aby każdy go podziwiał. Jednak mimo usilnych starań, żubry wolą podziwiać piękno przyrody jaka ich otacza, niż zarozumiałego ptaka. Oczywiście obok wątku z tytułowym dumnym bielikiem mamy tu także zabawy dwójki maluchów Pompika i jego siostry Polinki a na koniec poznajemy jeszcze przemiłą fokę :-)  


Żubr Pompik. Wyprawy. Ptasie stado to historia, któa opowiada o wyprawie rodziny żubrów do Parku Narodowego "Ujście Warty". Tym razem Pompik jest dość marudny i ma dość zaczepiani ze strony siostry. Marzy o tym aby w samotności przemierzyć Park. Jednak mieszkające tam ptaki udzielą mu bardzo ważnej lekcji życia i udowodnią jak wiele zalet ma współdziałanie oraz życie w stadzie. Okaże się, że wspólne wędrówki mogą być na prawdę ciekawe. Pod koniec zwiedzania Pomruka spotka dość niemiła "niespodzianka" ze strony kormoranów...ale nic więcej nie zdradzę :-)Żubr Pompik. Wyprawy. Zwinna wydra to opowieść o Drawińskim Parku Narodowym. Czwórka naszych bohaterów wybrała się po raz kolejny na poszukiwanie przygód. Podczas wędrówki Polinka bardzo chciała się pobawić z, jednak ten twierdził że jako dorosły ma za dużo na głowie aby się bawić. Na szczęście spotkana podczas wizyty w parku wydra uświadomiła Pomrukowi, że na zabawę zawsze jest czas, bez względu na to ile kto ma lat :-)


Żubr Pompik. Wyprawy to bardzo wartościowa seria książeczek przyrodniczych. Poza ciekawymi historyjkami mamy tu mapę polski z oznaczonymi Parkami Narodowymi oraz opis kilku charakterystycznych cech danego zwierzątka, który jest bohaterem opowiastki. Obecnie to jedna z ulubionych serii mojego młodszego synka, który wprost przepada słuchać o przygodach dwójki rodzeństwa i ich rodziców :) 


Polecamy serdecznie!!!Całą serię znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

  1. Ale urocze książeczki. Jaka szkoda że już nie jestem dzieckiem :(


    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne książeczki :) Myślę że dzieciaczki będą zachwycone :) Książeczka miła dla oka i przy okazji edukuje :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)