Przejdź do głównej zawartości

Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim - Wydawnictwo Literatura

Bardzo lubimy książki biograficzne, mamy ich w naszej domowej biblioteczce sporo. Od zawsze czytałam starszemu synkowi historie znanych ludzi, którzy wywarli wpływ na dzieje naszego kraju lub świata. Ostatnio sięgnęliśmy po pozycję z serii Nieprzeciętni pod tytułem Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim autorstwa znanej i cenionej polskiej pisarki Anny Czerwińskiej-Rydel. Jest to opowieść o dzieciństwie i młodzieńczych latach późniejszego marszałka Polski. Książka wydana została przez Wydawnictwo Literatura.
 Akcja książki rozpoczyna się dnia 5 grudnia 1867 roku w miejscowości Żułowie. Jest to dzień narodzin małego Józefa. Na kolejnych kartach ksiązki, poznajemy kolejne fakty z życia małego Ziuczka. Autorka w bardzo ciekawy ukazała jak dzieciństwo ukształtowało późniejszego polityka oraz co miało na jego decyzje największy wpływ. Każdy z rozdziałów opisuję daną historię, pozwalając tym samym lepiej zrozumieć czasy, kiedy Polski nie było na mapach Europy i świata a Polacy za wszelką cenę starali się zachować swoją polskość i nie tracąc nadziei na odzyskanie niepodległości podejmowali kolejne próby wyzwolenia kraju spod zaborów. 
Książka została bardzo ładnie i starannie wydana, twarda okładka i gruby papier są zdecydowanie dużymi plusami publikacji. Ponadto całość wzbogacono kalendarium z życia Marszałka od dnia narodzin poprzez pożar majątku w Żułowie, śmierć matki Józefa Piłsudskiego aż do czasów kiedy to był Marszałkiem. oraz jego śmierć w Belwederze 12 maja 1935 roku. Na końcu książki zamieszczona także kalendarium a w nim wydarzenia, które miały wpływ na cały przyszły świat. Ostatnim dodatkiem, jaki czytelnicy znajdą na tyle książki jest płyta CD, którą czyta Leszek Filipowicz.  

Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim to bardzo wartościowa lektura, która ukazuje losy jednego z najbardziej znanych polskich  polityków XX wieku. Uważamy, że każdy bez względu na wiek powinien poznać te historie :-)

Serdecznie polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura

Komentarze

  1. Warto tak cofnąć się w przeszłość, poczytać o wybitnych postaciach...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)