Przejdź do głównej zawartości

Star Wars. Gwiezdne Quizy - Wydawnictwo AMEET

Dzisiaj mamy prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. Star Wars. Gwiezdne Quizy to zestaw składający się z dwudziestu dwustronnych kart oraz książeczki. Karty są dwustronne i każda z nich zawiera cztery pytania oraz trzy możliwe odpowiedzi. Mamy tu cztery poziomy trudności oraz cztery grupy tematyczne. Podczas zabawy zmagający się z quizem odpowiadać będą na pytania dotyczące bohaterów, miejsc, pojazdów oraz wydarzeń. Książeczka poza instrukcją gry, skróconą tabelkę odpowiedzi oraz rozszerzenie odpowiedzi do każdego z pytań. Gra ukazała się nakładem Wydawnictwa AMEET
Z zestawu można korzystać indywidualnie, odpowiadając na kolejne pytania i zapisując swoje odpowiedzi na osobnej kartce lub w grupie zagrać w grę z przyjaciółmi i zmierzyć się kto posiada największą wiedzę o Uniwersum Staw Wars. Zasady gry są bardzo łatwe. Na początek należy potasować karty i ułożyć je w stos. Teraz jeden z graczy wyciąga kartę ze spodu stosu i wybiera jedno z czterech znajdujących się na niej pytań. Pytanie to kieruje do osoby siedzącej po jego lewej stronie. Jeżeli gracz udziela prawidłowej odpowiedzi otrzymuje ilość punktów odpowiadającą poziomowi pytania. Oznacza to, że jeżeli zawodnik odpowiedział prawidłowo na pytanie z poziomu 3, otrzymuje trzy punkty. Ale należy przy tym pamiętać, że błędna odpowiedź lub pozbawia nas punktów. Gracz ma także możliwość rezygnacji z udzielenia odpowiedzi, wtedy nic się nie dzieje i kolej przechodzi na kolejnego gracza. Rozgrywka toczy się do chwili aż wszystkie karty zostaną odczytane a osoba z najwyższą liczbą punktów zostaje zwycięzcą. 
 
Star Wars. Gwiezdne Quizy, to kompendium wiedzy na temat filmów oraz świetna zabawa. Jeżeli jesteście miłośnikami Gwiezdnych Wojen to koniecznie musicie zmierzyć się z tymi pytaniami i sprawdzić swoją wiedzę :-)

Polecamy serdecznie!!!  


 Quiz znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/


Komentarze

  1. Osobiście jakoś nigdy nie przepadałam za gwiezdnymi wojnami - ale mojemu chrześniakowi bardzo by się taki prezent spodobał :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)