Przejdź do głównej zawartości

Memuuu - Gra ćwicząca pamięć - Wydawnictwo REBEL

Mój starszy syn bardzo lubi gry planszowe. Gramy często i przeróżne typy gier od strategicznych i logicznych po kooperacyjne, pamięciowe czy karciane. Ostatnio pojawiła się u nas kolejna bardzo fajna gra. Memuuu to połączenie gry karcianej z pamięciową, co dało bardzo ciekawy efekt końcowy. Publikacja ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa REBEL


W pudełku znajdziemy:


- 72 karty,
 - 3 karty krów,
- oraz instrukcję.


Karty przedstawiają osiem różnych przedmiotów na trzech różnych kolorach. Każda karta występuje w puli trzy razy. 


Przed rozpoczęciem gry należy dokładnie potasować wszystkie karty i ułożyć je w stos obrazkami do dołu. Celem gry jest zebranie jak największej liczby kart. Gracz, który wygra najwięcej rund, zostanie zwycięzcą.


Gra polega na odsłanianiu kolejnych kart tworząc stos kart odkrytych. Wszyscy gracze obserwują kolejne odsłaniane karty i stara się je zapamiętać. Jeżeli ktoś zobaczy że pojawia się drugi raz taka sama karta, kładzie szybko rękę na stosie. Teraz należy sprawdzić czy gracz dobrze zapamiętał karty, jeżeli tak, to zabiera wszystkie karty z odsłoniętego stosu. Gra toczy się dalej, aż do wyczerpania kart. Jednak trzeba być czujnym, gdyż w każdej chwili może pojawić się karta z krową. Należy wtedy jak najszybciej położyć na niej rękę, ten z graczy, któremu uda się to najszybciej, zabiera wszystkie odkryte karty. Należy rozegrać tyle rund ilu graczy, a na samym końcu ustalić który z zawodników wygrał najwięcej rund, ta osoba zostaje zwycięzcą.

Gra skierowana jest do dzieci od 7 roku życia, grać w nią może od 2 do 6 zawodników a czas jaki jest potrzebny na rozegranie partii to ok 15 minut. 
Gra jest bardzo dynamiczna i wywołuje wiele pozytywnych emocji. Dodatkowo ćwiczy koncentrację, skupienie i pamięć. U nas gra sprawdza się zwłaszcza wieczorami gdy wspólnie siadamy do zabawy.  

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

 1. Fajnie, bo oprócz spostrzegawczości i pamięci ćwiczy refleks

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas początkowo były tylko planszówki - a teraz przyszedł również czas na karcianki :) Są równie fajne, a do tego można je ze sobą wszędzie zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie fryzury są dobre dla dużych jak i małych

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna jest ta gra. Myślę że Tosiek by sobie z nią poradził. No i forma fajna, bo zawsze i wszędzie można ją zabrać ze sobą.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)