Przejdź do głównej zawartości

Memuuu - Gra ćwicząca pamięć - Wydawnictwo REBEL

Mój starszy syn bardzo lubi gry planszowe. Gramy często i przeróżne typy gier od strategicznych i logicznych po kooperacyjne, pamięciowe czy karciane. Ostatnio pojawiła się u nas kolejna bardzo fajna gra. Memuuu to połączenie gry karcianej z pamięciową, co dało bardzo ciekawy efekt końcowy. Publikacja ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa REBEL


W pudełku znajdziemy:


- 72 karty,
 - 3 karty krów,
- oraz instrukcję.


Karty przedstawiają osiem różnych przedmiotów na trzech różnych kolorach. Każda karta występuje w puli trzy razy. 


Przed rozpoczęciem gry należy dokładnie potasować wszystkie karty i ułożyć je w stos obrazkami do dołu. Celem gry jest zebranie jak największej liczby kart. Gracz, który wygra najwięcej rund, zostanie zwycięzcą.


Gra polega na odsłanianiu kolejnych kart tworząc stos kart odkrytych. Wszyscy gracze obserwują kolejne odsłaniane karty i stara się je zapamiętać. Jeżeli ktoś zobaczy że pojawia się drugi raz taka sama karta, kładzie szybko rękę na stosie. Teraz należy sprawdzić czy gracz dobrze zapamiętał karty, jeżeli tak, to zabiera wszystkie karty z odsłoniętego stosu. Gra toczy się dalej, aż do wyczerpania kart. Jednak trzeba być czujnym, gdyż w każdej chwili może pojawić się karta z krową. Należy wtedy jak najszybciej położyć na niej rękę, ten z graczy, któremu uda się to najszybciej, zabiera wszystkie odkryte karty. Należy rozegrać tyle rund ilu graczy, a na samym końcu ustalić który z zawodników wygrał najwięcej rund, ta osoba zostaje zwycięzcą.

Gra skierowana jest do dzieci od 7 roku życia, grać w nią może od 2 do 6 zawodników a czas jaki jest potrzebny na rozegranie partii to ok 15 minut. 
Gra jest bardzo dynamiczna i wywołuje wiele pozytywnych emocji. Dodatkowo ćwiczy koncentrację, skupienie i pamięć. U nas gra sprawdza się zwłaszcza wieczorami gdy wspólnie siadamy do zabawy.  

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

 1. Fajnie, bo oprócz spostrzegawczości i pamięci ćwiczy refleks

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas początkowo były tylko planszówki - a teraz przyszedł również czas na karcianki :) Są równie fajne, a do tego można je ze sobą wszędzie zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie fryzury są dobre dla dużych jak i małych

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna jest ta gra. Myślę że Tosiek by sobie z nią poradził. No i forma fajna, bo zawsze i wszędzie można ją zabrać ze sobą.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.