Przejdź do głównej zawartości

Gili, gili - słówka z ostatniej chwili - Wydawnictwo Zakamarki

Nikodema przygoda z książką rozpoczęła się w pierwszych dniach jego życia. Oczywiście na początku były to publikacje kontrastowe skierowane do noworodków. Z czasem jego zainteresowanie książkami rosło. Obecnie jesteśmy na etapie kolorowych kartonówek, które synek uwielbia przeglądać. Zabiera je ze sobą na spacer do parku i na rodzinny wyjazd za miasto, towarzyszą mu w sklepie podczas zakupów oraz na placu zabaw. Ostatnio jego serce skradła pozycja, która nie tak dawno ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Zakamarki pod bardzo uroczym tytułem Gili, gili - słówka z ostatniej chwili. Autorką tekstu jest Corinne Dreyfuss, natomiast ilustracje stworzył sam Benjamin Chaud, którego z pewnością kojarzycie choćby jako autora ilustracji do książek o przygodach Pamelo. Gili, gili - słówka z ostatniej chwili to pozycja skierowana już do kilkumiesięcznych brzdąców. U nas pojawiła się gdy Nikodem skończył pół roku i od razu spotkała się z jego ogromnym zainteresowaniem. Jest to kartonówka o dość sporych rozmiarach, jednak przy tym niezwykle poręczna. Synek doskonale radzi sobie z jej trzymaniem czy przekładaniem stron. Moją uwagę zwróciły także zaokrąglone brzegi, co jest bardzo istotne przy książka dla najmłodszych. Ponadto publikacja zachwyca nie tylko bajecznie kolorowymi ilustracjami, które skupiają uwagę najmłodszych, ale także tekstem. Mamy tu zbiór pierwszych słówek jakie maluszki, zdobywając umiejętność komunikacji werbalnej, wypowiadają w pierwszej kolejności. Obok wyrazów dźwiękonaśladowczych, mamy tu także wyrażanie emocji, nazywanie najbliższych osób oraz wykonywanych na co dzień czynności. 

Książka jest niezwykle oryginalna, porusza wiele zagadnień z którymi maluszki stykają się na co dzień. To doskonały materiał do nauki i poznawania świata a także ciekawa lektura, która zainteresuje każdego brzdąca.  Książkę polecamy z całego serca dzieciom już od ok 6 miesiąca życia. Początkowa fascynacja ilustracjami z czasem przerodzi się w chęć powtarzania usłyszanych wyrazów i stanie się idealną pozycją na poszerzania słownictwa. Jestem przekonana, że ta publikacja będzie towarzyszyła jeszcze długi czas Nikodemowi podczas jego codziennych zabaw :-) Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logoKomentarze

  1. Zakamarki jak zwykle proponują coś innego i niesztampowego :) Bardzo podobają mi się ilustracje, każdy maluszek będzie nimi zachwycony :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno spodoba się mojej Córeczce :-) muszę się za nią rozejrzeć.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)