Przejdź do głównej zawartości

Wtedy kiedy? Gra imprezowa od Wydawnictwa Egmont

Wtedy kiedy? to gra towarzyska w którą miałam ostatnio przyjemność grać w gronie 5 innych osób. Zabawa była przednia a przy okazji poznaliśmy wiele ciekawych faktów z historii, kultury czy techniki. Wtedy kiedy? to polski odpowiednik światowego bestsellera "Chronology".  Wydawnictwo Egmont jak zawsze zna światowe trendy i trafiło w samą dziesiątkę. 

W pudełku znajdziecie:

- 272 dwustronne karty,
- kartę zakładkę,
- oraz instrukcję.

Dodatkowo w pudełku umieszczono zakładki, które można usunąć i w ich miejscu umieścić dodatki do gry.  Celem gry jest ułożenie w linii chronologicznej 10 wybranych wydarzeń. Ten z graczy, któremu da się to jako pierwszemu zostaje zwycięzcą. Przed rozpoczęciem gry należy dokładnie potasować wszystkie karty i umieścić je w pudełku. Następnie każdy z zawodników pobiera po jednej karcie i kładzie ją przed sobą, jako kartę początkową.


Teraz można rozpocząć walkę z czasem. Każdy z graczy w swojej turze pobiera jedną kartę, tak aby inni gracze nie widzieli znajdującej się na niej daty. Następnie czyta znajdujące się na niej wydarzenie. Zadanie należy teraz do gracza, który znajduje się po lewej stronie osoby pobierającej kartę, gdyż to ona ma teraz za zadanie umieszczenie opisanego wydarzenia na swojej linii czasu. Jeżeli ud się to poprawnie, otrzymuje ową kartę i dokłada ją do tworzonej przez siebie chronologii. Natomiast jeżeli osoba wskaże błędną odpowiedź, szansę zdobycia karty ma kolejny gracz znajdujący się po jego lewej stronie.  Niektóre karty mają takie same daty, wtedy możemy ją dołożyć zarówno po prawej jak i lewej stronie karty. Ten z  graczy, który jako pierwszy ułoży poprawnie dziesięć kart, zostaje zwycięzcą.Na rynku ukazał się także dodatek do gry, który składa się ze 110 kart, które wyglądają identycznie jak te z wersji standardowej. Karty zawierają dość oryginalne wydarzenia. Przykładem takiego pytania jest choćby to w którym roku Albert Einstein odrzucił propozycję zostania prezydentem Izraela. 
Wtedy kiedy? to genialna gra imprezowa w którą może grać aż 8 osób. Sprawdzi się także dla starszych dzieci. To co nam najbardziej się w niej spodobało, to ogrom niesamowitych informacji, jakie zawierają poszczególne karty. To jedna z ciekawszych gier imprezowych w jakie miałam przyjemność grać. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ
Dodatek znajdziecie TUTAJ 

Egmont Polska

Komentarze

  1. Jestem wielką fanką wszelkich gier planszowych i dla dzieci, i dla dorosłych. Ta gra wygląda naprawdę ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O to może byc ciekawe doświadczenie. Na pewno gra ćwiczy umysł.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.