Przejdź do głównej zawartości

Wielkie mycie zębów w zoo - Wydawnictwo Esteri

Lubię gdy książki dla dzieci poza piękną szatą graficzną wyróżniają się także tematyką. Taką pozycją nie wątpliwie jest wydana przez Wydawnictwo Esteri pod tytułem Wielkie mycie zębów w zoo. Dzieło duetu Schoenwald i Jakobs może stać się bardzo pomocnym "narzędziem" w rękach rodziców dzieci, które nie przepadają za myciem zębów :-)

 


Akcja opowieści toczy się w zoo, gdzie na co dzień jest wielu zwiedzających i podziwiających piękno mieszkających tam zwierząt. Pewnego dnia, okazuje się jednak, że zoo świeci pustkami, jakby tego było mało, w powietrzu unosi się bardzo nieprzyjemna woń. Dyrektor zoo Alfred Niecierpliwiec postanawia zlokalizować źródło tego "zapachu". Szybko okazuje się, iż jest to nieprzyjemny zapach powstały w wyniku zaniechania mycia zębów przez zwierzęta. Oczywiście jak na dobrego gospodarza przystało, dyrektor postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i z pomocą małego jeżyka Ignacego Miętusa ruszają na wielkie mycie zębów.


Jak zapewne się domyślacie przekonanie zwierząt do konieczności mycia zębów to jedna kwestia, drugą jest fizyczne wykonanie tej czynności. Czy wicie jak wygląda mycie zębów niezwykle wysokiej żyrafy lub groźnego lwa? A czy wyobrażacie sobie mycie zębów których nie ma? Ta przezabawna historia rozbawi każdego oraz uzmysłowi dzieciom jak ważne jest regularne mycie zębów.


Obok niezwykle ważnego przesłania, jakie książka niesie, każdy czytelnik może zachwycać się także kolorowymi i bardzo zabawnymi ilustracjami. Całość jest niezwykle spójna a ilustracje wiernie oddają treść. 


Do książki dołączona także plakat z dokładną instrukcją jak prawidłowo myć zęby.  


Wielkie mycie zębów w zoo to bardzo ciekawa i potrzebna lektura. Jestem przekonana, że pomogła już nie jednemu maluchowi i zrozumieniu konieczności mycia zębów i jeszcze nie jednego do tej czynności przekona. U nas książka stała się hitem z jeszcze jednego powodu, otóż mój starszy syn ma na imię Ignacy, tak jak jeden z głównych bohaterów książki, więc stał się ulubieńcem od pierwszego akapitu :-) 

Książkę serdecznie polecamy!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo esteri


Komentarze

 1. SwirŚwi książka i bardzo wartościową. Lubię takie i mam nadzieję, że niebawem pojawi się u nas 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Mycie zębów ogarniamy, a nawet to że Młody będzie miał zdrowe zęby przekonało go do zostawienia smoczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajny pomysł na książkę! widzę, że grafika też cudna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna książeczka! I graficznie i tematycznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Grunt to połączyć w jednym atrakcyjną dla młodego czytelnika formę i temat, który jednak do błahych nie należny ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książka :) Fajnie, że dzieci są uczone takich rzeczy nawet z książek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna książka.
  Bardzo nam się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, że pojawiała się taka książeczka dla najmłodszych :) mycie zębów jest takie ważne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakie cudne, bajecznie kolorowe ilustracje! W sam raz, zeby zachecic opornych do mycia zebow ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)