Przejdź do głównej zawartości

Wielkanocny wianek DIY

Dziś mam dla Was pomysł na dekorację wielkanocną DIY. Wieniec jest bardzo prosty w wykonaniu, jednak nieco czasochłonny. Do wykonania wianuszka potrzebowałam:

- podstawę w kształcie koła,
- dużą ilość zielonych tasiemek w różnych odcieniach i grubości,
- szarą tasiemkę,
- plastikowe pisanki,
- klej na gorąco
- oraz nożyczki.


Wykonanie wianuszka jest bardzo proste, wystarczy jedynie pociąć tasiemki na długość ok 20 cm i wiązać je jedna przy drugiej na kole. Należy to robić dość blisko siebie, tak aby dobrze do siebie przylegały.Gdy tasiemki są już zawiązane dookoła podstawy, wiążemy kokardę z brązowej tasiemki i przyklejamy ją na dole wianuszka a dookoła przyklejamy klejem na gorąco kolorowe plastikowe pisanki. Na koniec przywiązujemy tasiemkę, na której zawieszamy nasz wianuszek i gotowe :-)Tak prezentuje się nasz wianuszek :-)


Komentarze

  1. Wspaniały! Świetnie Ci wyszło, naprawdę. Ja też mam w planach wianek, tylko chyba na styropianowym kole.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.