Przejdź do głównej zawartości

Uczucia Gucia - seria pomagająca radzić sobie z emocjami - Wydawnictwo Debit

Uczucia Gucia to nowa seria książeczek dla dzieci opowiadająca o uczuciach. Obecnie na rynku nakładem Wydawnictwa Debit, ukazały się trzy pierwsze części, jednak w książeczce jest informacja, iż cała seria będzie się składać z ośmiu pozycji. Krótkie historyjki, których głównym bohaterem jest mały jednorożec, którym targają przeróżne emocje, nie zawsze te pozytywne, pozwalają małym odbiorcom lepiej zrozumieć różne stany, których każdy z nas doświadcza. Małym dzieciom szczególnie trudno jest je nazwać oraz poradzić sobie z nimi, a dzięki tym lekturom i wsparciu rodziców, mogą opanować tą jakże trudną sztukę.    

Książeczek o emocjach na rynku odnajdziemy co najmniej kilka, jednak jest coś co wyróżnia Uczucia Gucia spośród tych tytułów. To zawarte w książeczkach ćwiczenia oddechowe pozwalające na opanowanie poszczególnych złych emocji. Ćwiczenia są bardzo prosto opisane i łatwe do zrobienia, jestem przekonana, że przedszkolaki nie będą miały problemów przy ich wykonywaniu.


Gucia się boi to opowiastka w której nad głową głównego bohatera pojawia się czarna burzowa chmura. Oznacza to, że Gucio bardzo się boi. Należy w tym miejscu wspomnieć o magicznej grzywie, którą Gucio nosi dumnie na głowie. Otóż owa grzywa na ogół jest w kolorach tęczy, jednak gdy mały jednorożec przeżywa jakieś silne emocje, kolor grzywy zmienia się i to w zależności od danego uczucia, przybiera inny kolor. W tej opowiastce jednorożec boi się ciemności i nie chce iść spać, przez co jego magiczna grzywa stała się cała zielona, na szczęście dzięki ćwiczeniom oddechowym, które Gucio nauczył się wykonywać, "wyprodukował" sobie zbroję odwagi i już nie boi się ciemności.


Gucio się złości to historyjka w której małemu bohaterowi nic się nie układa po jego myśli. A to zaczął padać deszcz gdy on miał ochotę na zabawę w ogrodzie czy mama woła go do kąpieli, gdy ten na kąpiel nie ma ochoty. Nawet zabaw we własnym pokoju może wywołać u Gucia złość, gdy nie wyjdzie mu budowla z klocków. Na szczęście, wszystkie te złe emocje Gucio odpędził ćwiczeniem oddechowym i teraz już go nie denerwują takie drobiazgi jak wcześniej, nauczył się lepiej panować nad swoimi emocjami.Gucio się smuci to opowieść o tym jak mały jednorożec pokłócił się ze swoimi przyjaciółmi. Oczywiście kością niezgody było wybranie wspólnej zabawy. Gdy Gucio miał ochotę pograć w piłkę, Lolek i Maja woleli bawić się w berka. Gdy właściciel czarodziejskiej grzywy został sam z piłką, bardzo się zasmucił. Mało tego ten smutek towarzyszył mu do końca dnia. Martwił się też kłótnią z przyjaciółmi. Na szczęście, dzięki ćwiczeniom oddechowym pokonał smutek i urazę jaka skryła się w jego serduszku.   


Uczucia Gucia to bardzo ciekawe i pouczające historyjki, które pokocha każdy maluch. Dodatkowym plusem są ilustracje, w których doszukałam się tak ostatnio bardzo popularnych wśród naszych dzieci namiotów tipi, łóżek w kształcie domków czy kolorowych lampek zawieszonych nad łóżkiem. Tak stworzone ilustracje dodatkowo sprawią, że maluszki poczują się pewniej siebie. 

Autorką serii jest specjalistka od technik relaksacyjnych, która na co dzień pracuje z dziećmi. Nam wszystkie trzy pozycje bardzo się spodobały i z niecierpliwością czekamy na kolejne tytuły.


Polecamy serdecznie!!!Całą serię znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit
Komentarze

 1. ooo, coś dla mojego Gucia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. dziś dzień książki polecam czytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakby powiedziała moja córka: "jaki słodziutki!". I ma rację! Książka świetnie wydana, a seria pełna uczuć, czyli tego, czego tak rzadko uczymy dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. ten Gucio to jakiś taki muminkowaty. Dobrze widzę?

  OdpowiedzUsuń
 5. świetnie ilustrowana książeczka dla najmłodszych. Myśle, ze mojej córce by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Próbowałaś techniki oddychania ze swoim dzieckiem?

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno dobra opcja na odejście od zwykłych bajek. Piękna grafika

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że dzieciom mogłoby się podobać, choć do mnie do końca nie przemawia

  OdpowiedzUsuń
 9. To musi być bardzo ciekawa seria. Grafika dodaje jej niewątpliwie uroku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakochalam sie w tych ksiazeczkach od pierwszego wejrzenia - bo uwielbiam jednorozce :) A do tego poruszaja bardzo istotny temat emocji, ktore faktycznie bywaja trudne do okielznania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)