Przejdź do głównej zawartości

Tosia czeka na braciszka - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny, zawsze wywołuje wiele emocji. Z reguły są to bardzo pozytywne uczucia takie jak radość czy duma, jednak dla dzieci, zwłaszcza jedynaków, taka sytuacja jest dużą niewiadomą, która może wywoływać poczucie niepewności, zagrożenia a nawet strachu. Jak odpowiednio przygotować malucha na nadchodzące zmiany? Obok rozmów i wspólnych przygotowań, warto także sięgnąć po odpowiednią książkę. Wydawnictwo Nasza Księgarnia niedawno wydało bardzo wartościową kartonówkę Tosia czeka na braciszka, która pomaga lepiej zrozumieć i zaakceptować nową sytuację.Małą Tosię poznajemy w chwili, gry rodzice informują ją, iż niebawem zostanie starszą siostrą. Dziewczynka zaczyna się zastanawiać, jak zmieni się jej codzienność, gdy na świecie pojawi się młodsze rodzeństwo. Z jednej strony zaczyna odczuwać strach i niepokój. Boi się o zdrowie swojej mamy, która ma dla niej coraz mniej czasu. Z drugiej strony cieszy się, że może sama wybrać dla maluszka ubranka. Gdy na świat przyszedł braciszek Tosi, dziewczynka zaczyna dostrzegać wiele pozytywów. Maluszek bardzo lubi spędzać z nią czas i zawsze się śmieje z jej żartów. Starsza siostra bardzo się angażuję w pomoc przy opiece nad braciszkiem, co sprawia jej wiele radości oraz powoduje że jest dumną starszą siostrą. 

Książeczka ma niewiele tekstu, jednak w tym przypadku liczy się jakość a nie ilość. Autorka w mistrzowski sposób ukazuje cały wachlarz uczuć i emocji, jakie z reguły pojawiają się u dzieci w obawie przed nieznanym. Udało się jej także bardzo ładnie opisać budzące się uczucia w stosunku do nowego braciszka. 

Tosia czeka na braciszka, to bardzo wartościowa i potrzebna lektura, która może stać się bardzo przydatnym "narzędziem" w rękach przyszłych rodziców, a dzieciom pozwoli na oswojenie się z nową sytuacją jaka ich czeka. Książki dla dzieci to zawsze trafiony pomysł na prezent, a opisana dzisiaj pozycja sprawdzi się zarówno dla rodziców jak i dzieci. 

Polecamy serdecznie!!!


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

 1. Przepiękne ilustracje! I urzekło mnie, że Tosia też czasem chce być dzidziusiem - znamy to bardzo dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jak sami przygotowywaliśmy dziecko na takie wydarzenie

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy Tosiek czekał na braciszka, też przygotowywaliśmy go do tego. Wiele rozmawialiśmy, na spacerach pokazywaliśmy rodziny z wózkami 😉nimi oczywiście były książki. Dla mnie one są zawsze podporą, kiedy chcę poruszyć z nim jakiś temat, a nie wiem, z której strony zacząć 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Pojawienie się rodzeństwa to spora rewolucja dla starszaka. Książeczka z tak pięknymi rysunkami na bank pomoże oswoić temat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie ze są takie książeczki dla maluchów

  OdpowiedzUsuń
 6. Ilustracje są prześliczne. Fajna i bardzo pomocna książeczka

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolorowa i bardzo zachęcająca. Do tego tematyka odpowiednia dla szkraba czekajacego na kolejnego członka rodziny

  OdpowiedzUsuń
 8. Z doświadczenia wiem, że takie książki są bardzo pomocne :) przerabiałam to całkiem niedawno i korzystałam z takich pomocy ☺️

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajnie, że powstają takie książeczki które pomogą starszemu rodzeństwu ławic się z myślą że już niebawem będą mieć braciszka albo siostrzyczkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawa i pouczająca lektura

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie książeczki bardzo pomagają w wielu życiowych sytuacjach. My nie mieliśmy jak urodził się młodszy, jakoś daliśmy na szczęście radę...

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna książeczka, wydaje się bardzo edukacyjna, ułatwia z oswojeniem się, że w domu pojawi się nowy członek rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedyś mieliśmy podobną z Wydawnictwa Skrzat 😁

  OdpowiedzUsuń
 14. bardzo lubimy książeczki od Naszej Księgarni, mamy kilka i czytamy każdego dnia

  OdpowiedzUsuń
 15. Przepiękne ilustracje ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzieci boją się zmian, tak samo zresztą jak i dorośli. Akurat do powiększenia rodziny można się przygotować a takie książki bardzo pomagają.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.