Przejdź do głównej zawartości

Teraz będziesz kurą - Wydawnictwo Zakamarki

 W naszej domowej biblioteczce mamy dość spory zbiór pozycji wydanych przez Wydawnictwo Zakamarki, które jest jednym z naszych ulubionych. Niedawno ich nakładem ukazała się kolejna bardzo ciekawa pozycja skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Teraz będziesz kurą duetu Lindgren i Ramel to krótka historyjka w której występuje dwójka rodzeństwa.  
Starszy brat chcąc mieć chwilę dla siebie, wymyśla więc zabawę dzięki której jego młodsza siostra zajmie się na dłuższą chwilę. Ustalają iż dziewczynka będzie kurą a chłopiec wilkiem. Jak to bywa między rodzeństwem, starszy dominuje, narzucając swoją wolę młodszemu. Nie inaczej jest i tym razem. Wilk decyduje o tym co ma robić kura, a dziewczynka posłusznie słucha brata. Ich wspólna zabawa to przykład jak działa dziecięca wyobraźnia, to dowód na to, że pokój może stać się placem zabaw, lasem pełnym drzew a nawet odległą plażą. W tej zabawie dzieci ogranicza tylko ich wyobraźnia.    Książeczka została bardzo bogato zilustrowana, każda z rozkładówek pełna jest detali. Autor ilustracji doskonale zrozumiał przekaz jaki niesie za sobą treść, dzięki czemu całość wzajemnie się uzupełnia tworząc spójną całość.  Teraz będziesz kurą to idealna lektura dla przedszkolaków i bardzo dobry punkt odniesienia do rozpoczęcia rozmów na temat relacji między rodzeństwem.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo ZakamarkiKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)