Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Spacer z psem - Wydawnictwo Media Rodzina

Dzisiejszy wpis poświęcony będzie najnowszemu dziełu Svena Nordqvista autora kultowej serii książek o staruszku Pettsonie i jego kocie Findusie. Tym razem artysta stworzył dzieło, które wręcz eksploduje gamą kolorów, detali i szczegółów. Spacer z psem to picturebook, daremnie w nim szukać choćby jednego drukowanego słowa, jednak każda rozkładówka to niesamowita historia, którą można opowiadać setki razy, za każdym razem w zupełnie inny sposób. W Polsce dzieło pochodzącego ze Szwecji autora wydane zostało przez Wydawnictwo Media Rodzina. 
Jak możemy przeczytać w krótkim opisie książki, główny bohater całej historii postanawia pomóc swojej cioci i wyprowadza jej dość sporych rozmiarów psa na spacer. Od tego momentu rozpoczyna się podróż marzeń. Dwaj kompani wyruszają pociągiem, który zawozi ich do ZOO gdzie można podziwiać przeróżne zwierzęta. Kolejnym przystankiem na ich mapie to wizyta na plaży oraz w dość osobliwym miasteczku. Trafiają także do uroczego sadu pełnego soczystych owoców i warzyw.   
Zamysł autora aby pobudzić wyobraźnię odbiorcy został zrealizowany w 100 procentach. Każda z rozkładówek to niesamowita historia. Mamy tu mnóstwo postaci, przeróżne obiekty na tyle oryginalne aby móc popuścić wodze fantazji podczas tworzenia własnych opowiadań. Ponadto moją uwagę zwrócił fakt, iż autor nie zachował proporcji wielkości.  
Ostatecznie Spacer z psem dobiega końca a wraz z nim kończy się pewien etap. Książka zachwyciła mojego 8-latka, który z ogromnym zapałem odszukuje kolejnych detali i tworzy kolejne opowiadania. Osobiście jestem pod wielkim wpływem tej pozycji. Jest to niezwykle inspirująca i pobudzająca wyobraźnię publikacja, która zachwyci każdego bez względu na wiek.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media RodzinaKomentarze

 1. Niezwykła publikacja i jakże inspirująco kolorowa. Ilustracje są przepiękne i dopracowane w każdym calu. Nie dziwię się, że jesteś pod jej wielkim wpływem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna, jest i u nas na blogu 😁. Początkowo nie byliśmy przekonani ale szybko to się zmieniło 👍

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko widuje się tak piękne , misterne ilustracje! Prawdziwa perełka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne ilustracje, ależ można pofantazjować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite ilustracje są w tej książce. Mnóstwo szczegółów do nazywania z dzieckiem. Super 😁

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty