Przejdź do głównej zawartości

Puzzle magnetyczne samochod i farma od Alexander

Zabawa magnesami fascynuje od najmłodszy lat. U nas w domu od lat sprawdza się tablica na której swego czasu królowały zwierzątka, owoce i warzywa czy choćby różnego rodzaju mozaiki. Ostatnio pojawiły się u nas dwa zestawy puzzli magnetycznych firmy Alexander, które także okazały się świetną zabawą.  





Puzzle magnetyczne samochody to zestaw 41 puzzli, które przedstawiają poszczególne fragmenty samochodów. Umieszczono je w bardzo solidnym pudełku, które jest jednocześnie planszą do ich układania. Pudełko w środku ma kolorową planszę, która po otwarciu pudełka jest pod delikatnym kątem, co ułatwia układanie puzzli. Do zestawu dołączono także karty ze wzorami oraz instrukcję. Zabawa puzzlami może polegać odwzorowywaniu ilustracji z kart lub tworzeniu własnych wzorów. 














Puzzle magnetyczne farma to to zestaw 24 puzzli, które przestawiają zwierzątka, postacie jak również płotek czy domek. Podobnie jak poprzedni zestaw, tak i ten posiada osiem kart ze wzorami a całość jest w pudełku, który także jest planszą. Podczas zabawy dzieci mogą odwzorowywać wybrany wzór z karty lub tworzyć własne układy. Tez zestaw daje bardzo duże możliwości do kreatywne zabawy. 




















Puzzle magnetyczne to świetna zabawa połączona z nauką. Podczas układania dzieci ćwiczą nie tylko kreatywność, wyobraźni, cierpliwości czy koordynację wzrokowo - ruchową ale także  percepcję wzrokową i logiczne myślenie. Wszystkie elementy są bardzo dobrej jakości i nawet przy bardzo częstym ich używanie, nic się z nimi nie dzieje. Obydwa zestawy przeznaczone są dla dzieci od 4 roku życia, ale sprawdzają się także i dla nieco starszych dzieci.

Polecamy serdecznie!!!



Puzzle magnetyczne znajdziecie TUTAJ

Alexander Toys


Komentarze

  1. Ciekawy pomysł. Zawsze to trochę inny gadżet, który z pewnością zainteresuje malucha. Przydatny wpis dla rodziców. Pozdrawiam i zapraszam do siebie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieki za ten wpis! Synek marudził ze siostra ma magnetyczna lalkę z ubrankami a on nie ma autka 🤣

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne puzzle i na magnes uuu to i na lodówkę hi

    OdpowiedzUsuń
  4. Sama bym sobie takie kupiła z chęcią, haha :) Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  5. Puzzle magnetyczne poznałam dopiero dzieki blogosferze

    OdpowiedzUsuń
  6. Puzzli magnetycznych jeszcze nie mieliśmy

    OdpowiedzUsuń
  7. Moje dzieci uwielbiały ten typ zabawek.

    OdpowiedzUsuń
  8. Znam te puzzle bardzo dobrze 😁 FARMĘ mamy w domu, natomiast SAMOCHODY "poznaliśmy" w gabinecie logopedycznym 😁 Czasami puzzle układamy, a czasami bawimy się w zupełnie inny sposób, np.wymyslamy scenki i opowiadamy krótką historię, aby Tosiek poćwiczył wymowę i powiększył zasób słownictwa 😊

    OdpowiedzUsuń
  9. Mamy podobne magnetyczne zestawy - dają mnóstwo możliwości kreatywnej zabawy i tworzenia własnych historii obrazkowych :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.