Przejdź do głównej zawartości

Operacja Królowa Dżungli - Wydawnictwo Media Rodzina

Ignacy jest wielkim fanem książek detektywistycznych dla dzieci. Jego ulubioną serią jest wydawana przez Wydawnictwo Media Rodzina pod tytułem Operacja...Niedawno ukazała się kolejna część zatytułowana Operacja Królowa Dżungli. Tym razem książka ma nieco większy format niż poprzednie tytuły (za wyjątkiem Operacji Złoto) oraz zawiera zagadki dla czytelników. Synkowi bardzo podoba się taka forma, gdyż pozwala na aktywniejsze czytanie. Tym razem nasi mali detektywi po raz pierwszy będą rozwiązywać zagadkę poza Elvestad. Mało tego aby móc zapisać kolejny sukces detektywistyczny na swoim koncie, Tiril i Oliver będą musieli polecieć samolotem, część trasy przybyć autobusem oraz statkiem. 


Ale zacznijmy od początku. Dziadek Olivera jest podróżnikiem i odkrywcą. Właśnie wyruszył w kolejną podróż a dwójka przyjaciół zajmuje się jego domem. Gdy podczas podlewania kwiatów otrzymują dość intrygującego sms'a, domyślają się, że podróżnik ma kłopoty. Bez zastanowienia wyruszają w podróż by go uratować. 
Gdy docierają na miejsce, udaje im się odnaleźć dziadka, jednak to nie koniec ich przygody bowiem okazuje się, że Królowa Dżungli jest zagrożona. Czyha na nią Banda Toffena. Młodzi detektywi muszą szybko działać, gdyż czasu jest bardzo mało. Jak zakończy się ta wyprawa? Przekonajcie się sami. Operacja Królowa Dżungli to kolejna trzymająca w napięciu do ostatniej strony historia. Zaskakująca, pełna zwrotów akcji i dynamiczna to tylko kilka z jej zalet. My także lubimy ilustracje całej serii, są bardzo kolorowe i wiernie oddają treść. 

Polecamy serdecznie całą serię!!!  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)