Przejdź do głównej zawartości

Obrazki maluszka - książeczki kontrastowe od AWM

Gdy na świecie pojawił się nasz drugi synek, od pierwszych dni rozpoczęliśmy naszą przygodę z książką. Codzienne czytanie szybko stało się naszą codzienną rutyną. Nikodem z ogromną przyjemnością słucha i ma z tego wiele radości. Jednak to nie koniec jego umiłowania do książek. Z ogromną przyjemnością spędza także czas na oglądaniu książeczek. Oczywiście do jego ulubionych należą te kontrastowe i mino, iż niedawno skończył już pół roku to nadal z ogromnym zainteresowaniem na nie patrzy. Do jego ulubionych należą książeczki z serii Obrazki maluszka Wydawnictwa AWM. O pierwszych pięciu tytułach pisałam TUTAJ, dzisiaj będzie o kolejnych trzech.
Obrazki maluszka puf, puf! to dwustronna książeczka w formie harmonijki, która zawiera obrazki w trzech kontrastowych kolorach: białym, czarnym i czerwonym. Maluszek podczas zabawy przygląda się między innymi motylkowi, piłce jabłku czy truskawce. Ilustracje są bardzo proste, dzięki czemu niemowlę z łatwością skupi na nich wzrok. Książeczka sprawdza się także idealnie ze starszymi dziećmi do poszerzania słownictwa. Obrazki maluszka brum, brum to podobnie jak poprzednia pozycja dwustronna książeczka w formie harmonijki. I podobnie jak w poprzedniej mamy tu obrazki w trzech kontrastowych kolorach: czarnym, białym i żółtym. Maluszki przyglądając się książeczce poznają między innymi drzewo, żółwia, ślimaka, parasol czy pandę.  Obrazki maluszka na wsi to ostatnia pozycja o której chciałam dzisiaj napisać. Jest to także dwustronna książeczka w formie harmonijki. Jednak tutaj mamy już nieco bardziej skomplikowane ilustracje takie jak kogut, konik czy kaczka, natomiast z drugiej strony mamy kolorową rozkładówkę przedstawiającą scenkę na wsi. Mamy tu typową farmę z kurkami, świnkami, konikami i rolnikiem. To pozycja dla nieco starszych już maluszków. Nikoś ostatnio zaczął wykazywać bardzo duże zainteresowanie tą pozycją. 


Obrazki maluszka to jedna z ciekawszych serii książeczek kontrastowych jakie mamy na polskim rynku. Forma harmonijki jest niezwykle wygodna, gdyż pozwala na ustawienie książek tak aby bez problemu maluszek mógł się im przyglądać. Taka seria książeczek to idealny pomysł na prezent dla maluszka.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Komentarze

 1. U nas takie książeczki się nie przydały, bo synek trafił do naszej rodziny w wieku trzech miesięcy - i wtedy był już raczej innymi obrazkami zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz sporo takich książeczek dla dzieci, jak moje były małe, to sama przygotowywałam podobne obrazki dla nich. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki dla maluszków są idealne. My też mamy kilka z różnych wydawnictw. Mój Nikoś również chętnie im się przygląda obierze w rączki 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie graficznie wykonane te bajeczki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.