Przejdź do głównej zawartości

Obrazki maluszka - książeczki kontrastowe od AWM

Gdy na świecie pojawił się nasz drugi synek, od pierwszych dni rozpoczęliśmy naszą przygodę z książką. Codzienne czytanie szybko stało się naszą codzienną rutyną. Nikodem z ogromną przyjemnością słucha i ma z tego wiele radości. Jednak to nie koniec jego umiłowania do książek. Z ogromną przyjemnością spędza także czas na oglądaniu książeczek. Oczywiście do jego ulubionych należą te kontrastowe i mino, iż niedawno skończył już pół roku to nadal z ogromnym zainteresowaniem na nie patrzy. Do jego ulubionych należą książeczki z serii Obrazki maluszka Wydawnictwa AWM. O pierwszych pięciu tytułach pisałam TUTAJ, dzisiaj będzie o kolejnych trzech.
Obrazki maluszka puf, puf! to dwustronna książeczka w formie harmonijki, która zawiera obrazki w trzech kontrastowych kolorach: białym, czarnym i czerwonym. Maluszek podczas zabawy przygląda się między innymi motylkowi, piłce jabłku czy truskawce. Ilustracje są bardzo proste, dzięki czemu niemowlę z łatwością skupi na nich wzrok. Książeczka sprawdza się także idealnie ze starszymi dziećmi do poszerzania słownictwa. Obrazki maluszka brum, brum to podobnie jak poprzednia pozycja dwustronna książeczka w formie harmonijki. I podobnie jak w poprzedniej mamy tu obrazki w trzech kontrastowych kolorach: czarnym, białym i żółtym. Maluszki przyglądając się książeczce poznają między innymi drzewo, żółwia, ślimaka, parasol czy pandę.  Obrazki maluszka na wsi to ostatnia pozycja o której chciałam dzisiaj napisać. Jest to także dwustronna książeczka w formie harmonijki. Jednak tutaj mamy już nieco bardziej skomplikowane ilustracje takie jak kogut, konik czy kaczka, natomiast z drugiej strony mamy kolorową rozkładówkę przedstawiającą scenkę na wsi. Mamy tu typową farmę z kurkami, świnkami, konikami i rolnikiem. To pozycja dla nieco starszych już maluszków. Nikoś ostatnio zaczął wykazywać bardzo duże zainteresowanie tą pozycją. 


Obrazki maluszka to jedna z ciekawszych serii książeczek kontrastowych jakie mamy na polskim rynku. Forma harmonijki jest niezwykle wygodna, gdyż pozwala na ustawienie książek tak aby bez problemu maluszek mógł się im przyglądać. Taka seria książeczek to idealny pomysł na prezent dla maluszka.

Polecamy serdecznie!!!


Całą serię znajdziecie TUTAJ

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Komentarze

 1. U nas takie książeczki się nie przydały, bo synek trafił do naszej rodziny w wieku trzech miesięcy - i wtedy był już raczej innymi obrazkami zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz sporo takich książeczek dla dzieci, jak moje były małe, to sama przygotowywałam podobne obrazki dla nich. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książeczki dla maluszków są idealne. My też mamy kilka z różnych wydawnictw. Mój Nikoś również chętnie im się przygląda obierze w rączki 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna grafika, i synuś jaki zinteresowany. Bossze jaki ON podobny do mojego Alexandra jak był malutki !

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.