Przejdź do głównej zawartości

Nela i wyprawa do serca dżunglii - National Geographic

Uwielbiamy podróże, niestety ze względu na ogrom obowiązków, nie możemy na nie sobie pozwolić tak często jak byśmy sobie tego życzyli. Jednak lubimy także "podróżować" z dobrą książką podróżniczą a do takich z pewnością należy cała seria Nela mała reporterka. Wyprawy Neli znamy od dawna, śledzimy je w telewizji, uwielbiamy też jej książki. Dlatego też  nie mogło u nas zabraknąć najnowszej pozycji jej autorstwa. Nela i wyprawa do serca dżungli to już dwunasta książka jakie młoda podróżniczka napisała. Cała seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa National Geographic. 
Tym razem młoda reporterka udała się serca borneańskiej dżungli. Borneo to jedna z wysp leżąca pomiędzy Azją a Australią. To dość tajemnicze miejsce z fascynującymi mieszkańcami. Nela postanowiła sprawdzić co w trawie a raczej dżungli piszczy. A po lekturze musimy stwierdzić, że dziej się tam wiele. Razem z małą reporterką poznajemy florę i fauną tej osobliwej wyspy, poznajemy także dawne dzieje. Autorka książki zapoznaje nas z wierzeniami i zwyczajami tamtejszych mieszkańców oraz udaje się w poszukiwaniu łowców głów. Czy uda się jej ich odnaleźć? O tym przekonajcie się sami. 
Książka podobnie jak i poprzednie tomy, zawiera wiele dodatkowych treści multimedialnych, które znajdują się w tajnych kodach. Ponadto książka została wzbogacona bardzo dużą ilością przepięknych zdjęć i wiele rysunków. Mamy też kilka ciekawych map.  

Nela mała reporterka to genialna seria, dzięki której mamy niepowtarzalną szansę poznać najdalsze zakątki świata nie wychodząc z domu. Dla nas to jedna z ciekawszych serii jakie w domu posiadamy. Książki na pewno spodobają się nie tylko dzieciom ale także i ich rodzicom. 

Polecamy serdecznie!!! 


Książkę znajdziecie TUTAJ

National Geographic Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.